Шахтарська тема не сходить із вуст: представники різних гілок влади продовжують працювати задля виведення галузі з кризи. Слід також зазначити, що шахтарське питання перебуває на особливому контролі у голови облдержадміністрації Володимира Гунчика, який постійно лобіює його на рівні Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України, міністерств та відомств. Позиція Володимира Петровича чітка та конкретна: вугільній галузі Волині потрібні реформи, - інформує прес-служба Волинської ОДА.

Перебуваючи нещодавно з робочим візитом у Нововолинську, Володимир Гунчик зустрічався із керівництвом тамтешніх копалень, активом гірників та представниками профспілкових організацій, а також із представниками влади Міста шахтарів. Тоді ж керівник найвищої виконавчої гілки влади в області дав конкретні доручення, виконання котрих має стати суттєвим поштовхом до змін у галузі.

Днями Нововолинський міський голова Віктор Сапожніков та в.о генерального директора «Волиньвугілля» Федір Богдан провели робочу зустріч, під час якої напрацьовували алгоритм подальших дій щодо реалізації завдань голови облдержадміністрації.

– Я доручав попередньому директору першої шахти Олександраві Онопрієнку та нинішньому керівнику підприємства Олександру Шостаку прозвітувати перед шахтарями, скільки напрацьовано коштів, видобуто вугілля, розповісти, які є активи і яка перспектива виплати заробітної плати, – розповів Віктор Сапожніков. – Активи першої копальні складають 12 тисяч тонн вугілля, не беручи до уваги запасів, що – на складах. Процедура виходу зі складу «Волиньвугілля» проведена в найкоротші терміни – із дозволених законом 8-ми місяців, керівники завершили всі бюрократичні процедури за півтора.

Врегулювати проблему заборгованості на першій шахті обіцяють вже за тиждень-два. А тим часом решта шахтарів, що працюють на місцевих вугледобувних копальнях, вже отримали 70 % заробленого за травень. Десять мільйонів державному підприємству надали авансом за ще не видобуте й нереалізоване вугілля.

Також уже розроблено схему реорганізації вугільного об’єднання. Згідно із планом, шахти № 1 та 9 переходять у третю категорію, завершують будівництво 10-ї та модернізують технічну базу «Бужанки». На базі цих підприємств формують нову структуру, більш потужну й здатну давати прибутки. А за цим – продовження життя місцевої вугільної галузі.

Щодо завершення місцевого довгобуду – 10- копальні, то керівництво ДП «Волиньвугілля» вирушило до столиці. Там відбудеться ряд зустрічей та нарад, під час котрих планують узгодити план добудови шахти та її запуску. Насамперед об’єкти пропонують вводити в експлуатацію почергово, що дозволить пришвидшити завершити будівництво.