Нині лучани постали перед вибором, що обрати – об’єднатися в ОСББ чи передати управління своїм будинком новим, так званим управляючим. Адже згідно Закону «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» протягом року ужі ЖКГ будуть розформовані, а мешканці багатоповерхівок можуть передавати усі функції управління багатоквартирним будинком ОСББ або всі чи частина таких функцій передаються керівникові.
Зауважимо, що більшість послуг, як повинне надавати ЖКГ лучани просто не бачать, оскільки комунальні господарства їх просто не виконують.
Про це розповідають самі мешканці обласного центру. Зокрема, про те, що під’їзди або ж прибудинкова територія взагалі не прибирається, або ж на недостатньому рівні. При цьому мешканці багатоповерхівок щомісяця сплачують певну суму коштів «на утримання будинку».
Юрист, член депутатської групи «Новий Луцьк» Ігор Поліщук запевняє, що лучани, які справно сплачують за утримання будинку, але при цьому не бачать, щоб комунальники прибирали двір або ж робили ремонт у під’їзді – можуть вимагати повернення коштів, однак у нашій країні це майже неможливо.
«Теоретично така процедура можлива, але практично це дуже важко. Я знаю дуже мало прикладів, коли людям і правда вдавалося повернути кошти, але кількість зусиль, які вони вкладали в цю справу не дорівнювала отриманому ефекту», - наголосив Ігор Поліщук.
Разом з тим депутат Луцької міськради наголосив на тому, що люди змушені шукати підтримки деінде, але не у ЖКГ. Як приклад, юрист розповів про історію, коли мешканці будинку впродовж довгого часу не могли добитися у ЖКГ, аби їм перекрили дах. Підтримку і фінансову допомогу люди отримали лише у благодійному фонді Ігоря Палиці «Новий Луцьк». Тоді фонд виділив 55 000 гривень на перекриття даху і лише тоді проблему мешканців будинку було вирішено.
«Свого часу до нас звернулися мешканці будинку за адресою Гулака Артемовського 15а з проханням поремонтувати дах, тому що він протікає, це все йде людям в квартири, а грошей в ЖЕКу не було, тож люди отримали просту відписку. Тому ці роботи були виконані коштом фонду Ігоря Палиці «Новий Луцьк». Капітальний ремонт даху тоді обійшовся фонду у 55 000 гривень. Але за такі гроші, які отримують ЖЕКи від людей можна робити дуже багато речей. Дивує, коли ЖЕК не може зробити ремонт в під’їзді, а люди здають гроші не лише на утримання будинку, а й на ремонт під’їзду», - зазначив Ігор Поліщук.
Ще одним виходом з такого складного становища може бути об’єднання в ОСББ. Тоді громада зможе сама обрати постачальника води, газу, а також компанію, яка буде прибирати, облаштовувати а навіть охороняти їхній будинок, контролювати якість наданих послуг, а головне слідкувати за тим , куди вони витрачаються. Втім і тут не так усе просто – більшість лучан взагалі нічого не знає про ОСББ, його устрій та переваги.
А тому Фонд Ігоря Палиці «Новий Луцьк» створив Офіси розвитку кварталів, де усі бажаючі зможуть отримати кваліфіковані поради від спеціалістів та допомогу у створенні ОСББ.
Коментарі
лучанин
28.07.2015 10:03:15
з ОСББ теж не все так добре. Громада не зможе сама обрати компанію постачальника, а ту яку скаже наша міська рада, кругова порука кругом.А з часом та компанія зникне і шукай вітра в полі.