Депутат Луцької міської ради Богдан Шиба на черговій сесії, яка відбулася минулого тижня, висував на розгляд проект рішення про ліквідацію комунального підприємства «Ласка». Він розповів, що підприємство створювали для відлову, стерилізації, та передачі тварин лучанам. Натомість місто отримало притулок для тварин, який постійно висмоктує з бюджету кошти. Разом з тим, депутат від групи "Новий Луцьк" Ігор Поліщук піддав сумніву фінансову діяльність підприємства.

Тож сьогодні, 4 серпня 2015 року, міські депутати зібрались на КП «Ласка», аби особисто проконтролювати роботу підприємства та заслухати фінансовий звіт його директора Богдани Новарчук.

Зокрема депутат від групи "Новий Луцьк" Андрій Осіпов розповів, що КП «Ласка» веде діяльність не властиву для органів влади, тож місту буде фінансово вигідніше винайняти якесь інше підприємство або організацію для виконання подібної роботи. Також, на думку Осіпова, підприємство повинно було спрямовувати свою діяльність на отримання прибутку. Проте за весь період діяльності воно лише витягувало кошти з міського бюджету.

Разом з тим, Богдан Шиба почав настоювати на тому, що підприємство не планувалось як притулок для собак. В той же час, депутат зауважив, що керівництво КП «Ласка», вочевидь, не розуміє, що на сході України йде війна, а отже будівництво паркану за «півмільйона» зараз не на часі.

Окрім цього, Юрій Вега, побачивши частину зведеної бетонної огорожі  розповів, що плити, з яких будують паркан, зняті з виробництва ще у 1993 році, а отже їх вартість - «і близько не співставна з заявленою сумою».

«Якщо взяти вартість матеріалів і вартість робіт – це максимум тисяч сто. Куди далі що поділося? Я не знаю…» - зауважив Юрій Вега.

Попри це,  депутат переконаний, що рішення про закриття підприємства зараз є передчасним. Натомість Юрій Вега запропонував у першу чергу «розібратись із керівництвом».

Однак, депутат Василь Гриб намагався переконати колег, що підприємство досягло неабияких результатів, адже до його створення у місті нараховувалось близько 5 тисяч безпритульних собак. Натомість зараз, за словами обранця, на вулицях залишилось всього лише 700. Василь Гриб також переконував, що комунальне підприємство «Ласка» це крок до створення європейського міста.

Разом з тим, член виконавчого комітету Луцької міської ради Олег Бондарук  розповів, що у Європі подібні організації лише відловлюють, лікують і стерилізують собак. А далі або розприділяють у притулок, або відпускають. А отже підприємство не має нічого спільного з європейським досвідом впорядкування популяції безпритульних тварин.

В той же час директорка КП  «Ласка» Богдана Новарчук намагалась довести, що підприємство є соціально важливим і його треба надалі тримати. Разом з тим, директорка підприємства постійно крутила перед депутатами звітами підприємства, які начебто копійка до копійки підтверджують використання коштів на потреби підприємства.

Конструктивної розмови між працівниками КП «Ласка», і депутатами Луцької міськради не вийшло. Не знайшовши консенсусу обранці полишили територію комунального підприємства, та все ж таки отримали горезвісні фінзвіти на руки.