Під час оперативної наради, перший заступник Луцького міського голови Тарас Яковлев попросив начальника управління освіти Олега Гребенюка озвучити скільки дітей виховуються у дошкільних навчальних закладах міста, але при цьому не є лучанами.
Тараса Яковлева та Миколу Романюка цікавило скільки бюджетних коштів місто витратило на дітей з сусідніх сіл за останній рік. Олегу Гребенюку було складно відповісти на це питання, але він озвучив приблизну кількість дітей - більше 200.
Мер виправив начальника луцької освіти сказавши, що таких дітей у місті 585, і на кожного витрачається близько 10 200 бюджетних коштів.
«Виховання однієї дитини коштує більше як 10 000 гривень в рік. Це достатньо серйозна, вагома сума для місцевого бюджету. Ми звичайно це робимо, однак я би хотів щоб громади селищ які говорять, що вони незалежні і говорять, що вони дуже добре можуть без Луцька процвітати і працювати, щоб вони над цим задумались» - зауважив Тарас Яковлев.
Романюк додав, що це особливо стосується села Прилуцьке.
З усього стає зрозуміло, що владці задали Олегу Гребенюку риторичне питання, адже наразі триває процес об’єднання територіальних громад, які не виявляють особливого бажання об’єднуватись з містом.
Тож луцька влада вирішила шантажувати прилеглі до міста території тим, що прийматиме сільських дітей у дошкільні навчальні заклади в останню чергу, та виставлятиме рахунки за їх навчання і виховання.
«В нас 1000 дітей луцьких стоїть на черзі. Якщо не хочуть з Луцьком спілкуватись, нехай платять гроші - по 10 200 за одну дитину, або вибачайте в нас є в Луцьку діти. Ми ж до Києва не возим своїх. Більше 1800 дітей у нас навчаються в школах. Це три хороших школи ми утримуємо для наших прилеглих сіл» - зауважив Микола Романюк.
Коментарі
Богдан Сташинський
11.08.2015 15:24:27
А чому не провести розслідування відносно завідувачок ДНЗ - яким чином ці діти з сіл потрапили у садочки м.Луцька ????
лучани
11.08.2015 15:31:55
Яке розслідування? Згідно чинного законодавства прописки при прийняті в ДНЗ не потрібно.
Жителька села.
11.08.2015 16:57:31
Згідно електроної черги,нехай буде вам відомо.
Жителька села.
11.08.2015 16:52:47
Пане,Тарас.Закон України не ділить дітей на сільських і міських, Гроші виділяє держбюджет а тільки частинку місцевий. Чого Ви ще й різницю таку робите? Коли ВИ ,особисто ВИ, вже наїстеся тією землею, що знаходиться в приватній власності. А скільки люду працює в місті з села,і лікарі,і вчителі,і на державних і приватних структурах! А куди ж ті податки ідуть ,в яку казну,що відраховують із зарплати?А прибутки??? В міську звичайно,за які ВАМ крісло купили в міській Раді. Не хочуть об"днуватися, і мабудь не об"днаються хіба що рейдерським шляхом заставите... Ганьба В А М особисто!!!!
СВС
11.08.2015 17:04:28
Молодец Романюк................Так держать.
дядя vasa
11.08.2015 20:52:44
А внесків благодійних від тих батків скільки.теж порахуйте...
Параска
12.08.2015 07:33:57
В луцькі садочки потрібно записуватись ще до зачаття, кожне з яких реєструвати у пана Кривицького (для цього видільте, будь ласка, йому в міськраді комірчину)...
лучанка
12.08.2015 15:25:21
згідно закону україни у дошкільні і шкільні заклади ЗОБОВ’ЯЗАНІ брати за місцем реєстрації, а всіх підряд. Це перше. Друге. Гроші виділяє держбюджет за місцем реєстрації. Тобто, на всіх дітей із сіл, які вчаться у міських школах, гроші отримують їхні села. Так що у Липинах, Боратині, Рованцях, Зміїнці іт.д... є дитсадки і школи. Всіх туди! Правильно робить Романюк.
Оля
12.08.2015 18:36:16
Я не проти сільських дітей, але їхнє навчання у луцьких школах та дошкільних закладах не повинна дофінансовувати лучани, які своїх дітей не можуть влаштувати у дитячі садки.
Ваня
13.08.2015 13:27:09
Не можна вже такого терпіти далі. Тут у нас не тільки приміські села, а з інших міст багато,особливо з Полісся. Понаїжджали,познімали квартири і користуються пільгами поліклінік, дитячих садочків,шкіл.Хай прописуюються,щоб були у місті, а ні назад до себе.Колись пригадайтье,в садочок не брали, бо не було прописки міської,А зараз міські,поблизу садочка живемо і не можемо влаштувати дитину в садочок,бо з сіл возять.А що тут перевірити, то ж база даних є у кожному садочку, з сіл беруть за хабарі-от і все.Друге діло,якби було місць вдосталь і не страдали ми міські.Повинен бути порядок і все.В першу чергу ми міські, а в другу чергу сільські.То ми,що повинні везти своїх діток в Меневичі чи Камінь-Каширськ.Абсурд.Ще дуже дякуємо за це,що,нарешті, кошти,які деруть з батьків будуть йти на рахунки, а в лапи директорів шкіл і садочків.Це взагалі добре, але ж чи буде цей закон дійти.За що ж тоді директори шкіл будуть багатіти,вони вже обнагліли до ручки.
До Вані
13.08.2015 17:54:29
Ваня,а де ви сиділи,коли в місті закривалися і продавлися дошкільні заклади,а майно їхнє порозкрадали, чому в той час байдуже за всім спостерігали, як "кривицькі","шиби" за безцінь розтринькували і спродували садочки ,музичну школу. Яким чином залишився ще Палац учнівської молоді,то це ще щастя.... Я живу в селі під луцьком де немає ні школи,ні садочка і мої дітки ходили в дитячий садочок і в школу в м.Луцьк і ніяких "хабарів" і тим більше грошей ми з чоловіком не давали (чесно)Я працюю в місті і в мене поважна посада,то чому я не можу оформляти своїх дітей в міські школи,тим більше Закон на нашій стороні.... Не сидіть на печі ( в забігайлівках) а дійте і ви будете мати.
Ваше ім’я або псевдонім
17.08.2015 12:30:52
Якщо шановна в тебе поважна посада і гроші маєш поважні,то веди у "Світлинку" на Данила Галицького, там садочок для таких,як ви.І плати, а я простий рабочий,працюю на заводі.Без прописки не брати в садочок в Луцьку і правильно.
****
16.08.2015 12:19:27
це не шантаж, потрібен порядок
МАМА
18.08.2015 16:11:33
місць в садочках обмаль. є дуже розвинені села, але чомусь садочки не поспішають у себе відкривати, бо це не дуже вигідно сільському голові(клопоти на його голову)
Просто_Людина
19.08.2015 13:13:07
Так звичайно в усьому винні мешканці сіл. Вони ж понаїзджали і знімають у нас квартири і дають нам можливість заробити гроші нічого не роблячи.Крім того вони і тратять ці зароблені гроші у нас у Луцьку. Цікаво право на безкоштовний проїзд у тролейбусах мають усі пенсіонери, але моя бабуся ніколи його і не бачила, виходить хтось з наших поважних лучан катається безкоштовно за рахунок моєї бубусі де ж тут справедливість треба розібратися.Я плачу 3000 грн податків у місяць, а вони куди ідуть якщо моїй дитині немає місця в садочку то віддайте мені їх на руки і я платитиму 10000 у рік без проблем і в лікарню ходитиму і платитиму без всяких напрягів. Так не можна кажуть ми держава повинні бути дружніми, єднатися, а хіба це держава коли Вашим дітям можна бути в києві без проблем, а моїм у луцьку ні бо то неправильно.Життя взагалі несправедлива штука і прописка тут ні дочого ГОЛОВНЕ БУТИ ЛЮДИНОЮ і не судити інших!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Просто_Людина
19.08.2015 13:14:45
А на рахунок громад і обєднання. В нас строяться хто хоче і де хоче. Чого вартий один ТЦ"Буратіно"
Наталя
20.08.2015 09:31:53
до речі про "круті" села, зокрема про Рованці: а ви, жителі міста Луцька в курсі, що в Рованцях дитсадка немає, а за школу у влади борги перед будівельниками порядка 3 млн грн. з 2009 року . Зокрема, перед підприємством, де я працюю порядка 120 тис. грн.(надії на їх повернення стає все менше), тому я свого часу отримала менші заробітні плати - а згодом менші виплати з вагітності та пологів). От якраз на 12 років навчання у міській школі моєї молодшої доньки і повинно вистачити цих 120 тис. грн. А це лише частка держаних боргів перед нашим підприємством, і я лише одна із 20 працюючих тоді працівників.Чому про ці борги мовчать? Також про приєднання до Луцька: ви вважаєте прості жителі проти приєднання? Ні, ми за, ми вбачаємо у цьому певні плюси: медичне обслуговування у поліклініках, де є вузькопрофільні спеціалісти, а не один "сімейний" лікар і тп. Приєднання невигідне лише керівництву та депутатам сільських рад: вони є місцевими "царьками". P.S. І не потрібно ображати нас фразами типу "понаїхали", більшість з нас навпаки таким чином власноруч вирішила житлові питання - не просячи ні у кого.