Під час оперативної наради, перший заступник Луцького міського голови Тарас Яковлев попросив начальника управління освіти Олега Гребенюка озвучити скільки дітей виховуються у дошкільних навчальних закладах міста, але при цьому не є лучанами.

Тараса Яковлева та Миколу Романюка цікавило скільки бюджетних коштів місто витратило на дітей з сусідніх сіл за останній рік. Олегу Гребенюку було складно відповісти на це питання, але він озвучив приблизну кількість дітей - більше 200.

Мер виправив начальника луцької освіти сказавши, що таких дітей у місті 585, і на кожного витрачається близько 10 200 бюджетних коштів.

«Виховання однієї дитини коштує більше як 10 000 гривень в рік. Це достатньо серйозна, вагома сума для місцевого бюджету. Ми звичайно це робимо, однак я би хотів щоб громади селищ які говорять, що вони незалежні і говорять, що вони дуже добре можуть без Луцька процвітати і працювати, щоб вони над цим задумались» - зауважив Тарас Яковлев.

Романюк додав, що це особливо стосується села Прилуцьке.

З усього стає зрозуміло, що владці задали Олегу Гребенюку риторичне питання, адже наразі триває процес об’єднання територіальних громад, які не виявляють особливого бажання об’єднуватись з містом.

Тож луцька влада вирішила шантажувати прилеглі до міста території тим, що прийматиме сільських дітей у дошкільні навчальні заклади в останню чергу, та виставлятиме рахунки за їх навчання і виховання.

«В нас 1000 дітей луцьких стоїть на черзі. Якщо не хочуть з Луцьком спілкуватись, нехай платять гроші - по 10 200 за одну дитину, або вибачайте в нас є в Луцьку діти. Ми ж до Києва не возим своїх. Більше 1800 дітей у нас навчаються в школах. Це три хороших школи ми утримуємо для наших прилеглих сіл» - зауважив Микола Романюк.