І це лише одне із численних рішень, яке було прийняте на позачерговому засіданні районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням керівника Ковельської РДА Віктора Козака, - пише Про Ковель.

Варто нагати, що кілька днів тому в облдержадміністрації відбулося засідання відповідної регіональної комісії, де також говорили про надзвичайну пожежну небезпеку на території Волині, яка викликана через аномальну спеку. Тоді під визначення «Надзвичайна ситуація, яка пов’язана з пожежами на торфовищах» потрапили Камінь-Каширський, Ратнівський, Любешівський та Маневицький райони. Однак і в Ковельському теж є поклади торфового родовища. На засіданні комісії головний інженер Ковельського СЛАТ «ТУР» Леонід Смаль вразив невтішною інформацією. Виявилося, що в районі сіл Партизанське-Діброва вже палає до гектара землі. Лісники намагалися лопатами, копаючи траншеї, підземне вогнище зупинити, але все дарма – вогонь дістався лісу і «хазяйнує» вже там. Начальник Ковельського міськрайонного відділу Управління ДСНС України Олександр Капець порадив не гаяти часу і залучати до копання глибокої захисної траншеї техніку, щоб надійно перекрити шлях полум’ю, бо пожежні машини, які возять воду за 15 кілометрів - проблеми не вирішать.

Віктор Козак звернувся до керівництва Ковельського міжрайонного управління водного господарства, щоб воно визначилося, де зараз у випадку нагальної потреби пожежній машині можна набрати води. Адже через неприродні для Волині спекотні дні в невеликих річках, меліоративних каналах, в тому числі і в лісових, зникла вода. Немає її і в сільських колодязях. Окрім цього, він рекомендував управлінню водного господарства впорядкувати природне джерело в селі Козлиничі, навіть пообіцяв всебічну фінансову допомогу. За його словами, місцеві жителі теж прагнуть відновити замулене джерело і вже для цього назбирали близько шести тисяч гривень. Віктор Козак каже, що в майбутньому ним зможуть користуватися як селяни, так і рятівники.

Зауваження щодо спалювання вздовж доріг відходів деревини зрубаних дерев і кущів були адресовані представникам автодору. Зокрема, наводилися приклади цього неподобства, які були помічені обабіч дороги Ковель-Луцьк. Фахівці ж пообіцяли заборонити своїм працівникам розкладати вогнища.

У ці жаркі дні тотальний контроль вестиметься навіть за пастухами, які випасають на пасовищах худобу. Їм буде заборонено не то що розкладати багаття, щоб приготувати собі їжу, а й курити на робочому місці.

На позачерговому засіданні районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було погоджено протокол №9, в якому записано: «Першому заступнику голови РДА, керівникам, їх заступникам, спеціалістам структурних підрозділів РДА та її апарату, керівникам територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій усіх форм власності вжити невідкладних дієвих заходів із організації та виконання в межах наданих повноважень рішення регіональної комісії з питань ТЕБ та НС, а селищним, сільським головам, керівникам підприємств, в тому числі: промислових, лісогосподарських, сільськогосподарських, які займаються експлуатацією повітряних ліній електропередач, зв’язку, радіофікації забезпечити ефективний контроль та персональну відповідальність за пожежну безпеку на підпорядкованій їм території, спалювання сухостою, стерні, наземних горючих матеріалів тощо.