В усіх комунальних платіжках за липень тепер зазначено: пільга відсутня. Її забрали практично в усіх пільговиків. Обіцяють відновити, але лише за умови, що пільговик прийде до чиновників і заповнить декларацію. Хто не прийшов — пільгу втратив. Про це інформує Нововолинськ діловий.

Тарас Сватко, юрист за фахом, зараз не працює. Після важкої травми був змушений оформити інвалідність і піти з роботи. Молода родина живе з виплат на дитину і з його пенсії інваліда армії. Комунальна платіжка за липень справила на молодого правника настільки сильне враження, що він наступного ж дня пішов у «забез». Тобто в нововолинське управління праці і соцзахисту, де відають пільгами.

Виявляється, відтепер у платіжках УСІХ пільговиків (від дітей війни до багатодітних матерів) зазначено: пільга відсутня. Її не те щоб забрали — радше призупинили. Та якщо пільговик не прийде до управління праці і не переоформить свою пільгу — він за «комуналку» платитиме повну вартість.

Парламент, уряд і президент встановили планку —1710 грн. на сьогодні (сума буде змінюватись). Якщо середньомісячний дохід на одного члена сім’ї не перевищує 1710 гривень — пільга на комунальні платежі зберігається. Якщо перевищує 1710 — пільговик сплачує за всі послуги на загальних підставах.

Щоправда, є категорії, на які це державне знущання не поширюється. Та абсолютна більшість пільговиків зараз має перейти у стан підвищеної бойової готовності — готовності до ходіння по кабінетах. У нашому випадку — аж на 3-й поверх нововолинського «забезу». У кабінетах треба буде заповнити декларацію про доходи родини. Дехто ще принесе свідоцтва, довідки… І аж тоді — після місячної перевірки — пільгу повернуть.

Хто не прийшов у липні й не здав декларацію — пільгу на платежі за липень втратив. За липневу «комуналку» сплатить усі 100%. Якщо матиме з чого платити, або побіжить терміново оформляти субсидію, а її теж не одразу й не кожному дають.

Про новації в законодавстві та про необхідність завітати до «забезу» на переоформлення пільги соціальна служба ще у червні інформувала у міській газеті й на одному з сайтів. Результат плачевний. Із 14 тисяч пільговиків прибули за півтора місяця лише 600. Та й то здебільшого зараз, після отримання липневої платіжки з компослуги.

Щоправда, уряд дав пільговикам трохи часу у серпні. Якщо впродовж серпня ви прийдете до «забезу» й заповните декларацію, то за серпень вам пільга збережеться. А от за липень так і пропаде. Начальник відділу персоніфікованого обліку управілння праці і соцзахисту Валентина Іванівна Бутеєць вважає новий закон вельми недосконалим і несправедливим. Скажімо, в людини пенсія 1711 гривень. Це перевищує встановлену законом планку на 1 гривню (!). За компослуги людині доведеться сплачувати повністю.

Новий закон — це армагеддон для літніх і хворих людей, інвалідів, яким доведеться сунути в «забез» задля заповнення декларації. Якщо влада терміново не змінить закон і механізм його втілення, то у вересні-листопаді в Україні різко поменшає не лише пільговиків, а й людей, які втратили право на пільгу. Вони банально вимруть — з голоду, холоду й від стресу.

На ВІДЕО, яке зробив у нововолинському управлінні праці та соцзахисту Тарас Сватко, — лише короткий, але дуже цікавий фрагмент розмови з посадовцями.

Громадський активіст-правозахисник Тарас Сватко після походу в забез заявив «Нововолинську діловому»:

— Згідно зі статтями 21 та 22 Конституції України внесені до законів зміни стосовно пільг, та й сама постанова Кабміну №389 є незаконними, адже «при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод».

Попри це грубе порушення конституційних норм, наша влада примудрилась порушити навіть свої незаконні акти і позабирати пільги ще й у тих, чий дохід нижче встановленого розміру, а саме 1710 грн.
А ще й до цього всього, як сказали в соціальній службі, мені потрібно бігати до них на уклін кожні півроку, щоб поновлювати пільгу.

Я — інвалід 3-ї групи, маю пільги на комунальні платежі, на проїзд у громадському транспорті і т.д. Це все надала мені держава, забравши навзамін мою улюблену роботу. Я відмовлявся від пільг і пенсії, аби тільки мене залишили на роботі. Та влада вирішила по-іншому. То тепер хай буде така добра і дотримується своїх зобов'язань перед такими, як я.

Я після травми постійно працюю на різних роботах не за фахом. Але рік тому зламав ногу, яка досі повністю не відновлена. Таким чином, моя сім’я зараз рахує кожну копійку. А тут ще й держава, відбираючи мої пільги, позбавляє нас останніх крихт. Тарас планує разом із іншими активістами оскаржувати у суді незаконні дії влади. Та виглядає на те, що поки суд та діло — по всій Україні прокотяться стихійні бунти пільговиків та їхніх родичів.

Зазначимо, лише в Нововолинську пільгу мають 14 тисяч городян із 50 тисяч мешканців. Отже, проблема зачепить щонайменше кожну другу нововолинську родину.