Попри значне підвищення цін на послуги із поховання, найбільший цвинтар Луцька стикається зі старими проблемами – засміченістю та відсутністю благоустрою, - повідомляє Інформаційне агентство Волинські новини.

Найбільший некрополь Луцька – міський цвинтар, що у селі Гаразджа, окрім того, що залишається основним місцем поховання померлих лучан, віднедавна має ще одну функцію – саме на цьому цвинтарі знаходять останній спочинок ті, хто віддав життя за незалежність та територіальну цілісність України у зоні проведення АТО. Тут облаштовують Алею почесних поховань для новітніх Героїв, зводять храм. Здавалося б, найбільший цвинтар повинен бути зразком впорядкованості. Однак на цвинтарі досі не вирішили низку проблемних питань – вивезення сміття, впорядкування належним чином туалетів тощо.

Варто зауважити, що за підсумками минулого року підприємство, яке обслуговує цвинтар – Луцький спеціалізований комбінат комунально-побутового обслуговування - було прибутковим, загалом дохід спецкомбінату в 2014 році становив 4,773 мільйона гривень (у 2013 році – 4,078 мільйона). Найбільша сума – плата за проведення поховальних обрядів. Частину грошей підприємству виділили із міського бюджету (1,218 мільйона гривень) за прибирання кладовищ, чергування катафалка та поховання самотніх.

Торік витрати спецкомбінату становили 4,752 мільйона гривень (у 2013 році – 4,143 мільйона). З них матеріальні затрати становили – 1,654 мільйона, оплата праці – 1,803 мільйона, відрахування на соціальні заходи – 651 тисяча, амортизація – 359 тисяч, інші операційні витрати – 285 тисяч гривень. Таким чином, підприємство, хоч і не здобуло значних прибутків, усе ж не потрапило до переліку збиткових.

 

 

 

 

 

 

Нещодавно виконком Луцької міської ради ухвалив нові тарифи за надання послуг Луцьким спеціалізованим комбінатом комунально-побутового обслуговування. Перегляд вартості послуг, як пояснив тоді виконувач обов’язків директора департаменту економічної політики Сергій Омельчук, мотивували збільшенням ціна на паливно-мастильні та інші матеріали (бензин подорожчав на 78%,а дизпаливо - вдвічі), також, як пояснили, у 2,5 рази підвищилася вартість пиломатеріалів.

Відтак, з 8 липня цього року вартість виготовлення труни з дощок підвищилася на 47,8-60,1% (залежно від розмірів), копання могили у літній період вручну – на 21,1%, механізованим способом – на 48,7-62,6%, взимку – на 21,1% вручну та на 36,9-46,8% механізованим способом, на 21,4% збільшилася вартість оформлення свідоцтва про поховання. Водночас, як повідомляють лучани, з часу зміни цін цвинтар не стає більш впорядкованим та облаштованим. Так, звичною картиною лишаються купи сміття вздовж огорожі кладовища та подекуди на стежках між секторами. Надалі у жахливому та антисанітарному стані перебувають розташовані на території цвинтаря безплатні туалети – навіть у дні, коли кількість відвідувачів цвинтаря незначна, вони не виглядають чистішими.

 

 

 

 

 

Як пояснив директор Луцького спеціалізованого комбінату комунально-побутового обслуговування Василь Цетнар, кошти на утримання кладовища виділяються, туалети на території періодично чистять, а значне накопичення сміття викликане тим, що зараз на могилах виростають чимало рослин, які зрізують нерегулярно. З його слів, вивезення сміття з цвинтаря відбувається щодня, на це вистачає бюджетних коштів, але протягом суботи-неділі його знову накопичується чимало. Керівник спецкомбінату підтвердив, що цьогоріч підприємство є прибутковим, на утримання усіх міських цвинтарів виділено 1,2 мільйона гривень.