Опубліковано розслідування про те, чому Україна не дала військову відсіч «зеленим чоловічкам» на початку процесу захоплення Криму Росією в минулому році. Агентство Bloomberg провело журналістське розслідування про те, як розвивалися події навколо анексії півострова, - передає Радіо Свобода.
- На тлі того, як війська російського президента Володимира Путіна захоплювали в Україні Кримський півострів на початку 2014 року, український уряд дискутував – чи воювати з «зеленими чоловічками», яких Росія перекинула. Але сигнал від адміністрації Барака Обами був чітким: уникати військової конфронтації з Москвою, – пишуть журналісти агентства.
- По-перше, не було ясності, що саме здійснює Росія на місці. По-друге, українське військо не було тоді в змозі протистояти російському спецназу, який розповсюджувався по Кримському півострову. Також влада в Києві на той момент була перехідною, поки Україна не провела виборів кількома місяцями пізніше, пише видання.
-Українські представники також сказали нам, що європейські уряди надсилали Києву такий же сигнал, – йдеться у розслідування агентства.
- Але головна стурбованість стосувалася Володимира Путіна. Американські представники сказали нам недавно, що Білий дім побоювався, що у випадку, якщо українські війська будуть чинити збройний опір в Криму, це дало б Путіну виправдання великого військового вторгнення в Україну, використовуючи ту ж логіку, яку Путін застосував в Грузії в 2008 році, захопивши великі частини території Грузії після превентивної операції грузинських сил на початку. Російські війська окупують дві провінції Грузії і по сей день, – пише Bloomberg.
- Але озираючись назад, багато експертів і офіційні представники кажуть, що рішення не протистояти і не давати збройну відсіч в Криму на початку вироблення політики щодо України спиралося на судження, що уникнення конфлікту з Москвою вгамує агресивність Путіна. Але це був прорахунок. Майже через два роки про Крим забули, а підтримувані Росією сепаратисти контролюють частину двох великих областей України, і хитке перемир'я між двома сторонами стоїть перед небезпекою краху, – пише агентство.
- Апетити Росії зростають, якщо їй не давати відсіч на самому початку, – цитує Bloomberg американського експерта Деймона Вілсона.
Коментарі
Пелагія
23.08.2015 06:25:49
Якби міжнародні правові інстанцїї не "жували соплі" та після вторгнення в Грузію в 2008 році РФ заплатила б за це "по самі помідори", Путін би ще подумав, чи лізти в Україну...