Мода серед українців на зміни імен та прізвищ подовжує поширюватися. У першому півріччі 2009 року таких випадків було зафіксовано відповідними органами реєстрації актів цивільного стану громадян 8 317. Про це повідомив журналістам міністр юстиції Микола Оніщук. Він зазначив, що це на 10 відсотків менше, ніж за аналогічний період минулого року, але загальна тенденція таки зберігається на стабільному рівні. Протягом 2002 року в Україні змінили ім’я або прізвище 30 тисяч громадян, у 2003 році - понад 24 тисячі, у 2004 та 2005 - понад 22 тисячі, у 2006 - понад 21 тисячу, у 2007 - близько 20 тисяч, протягом 2008 року - 17,5 тисяч наших співгромадян. 

Серед цього різноманіття традиційно фіксуються неординарні випадки. Отже, цікаві зміни прізвищ були такі: Гаврись на Колайдер, Калінніков на Йемен, Ложичко на Ллуусс, Мірошниченко на Максвелл, Сенченко на Ромалі, Сурмач на Масс, Собовий на Райнхард-Штурм, Феш на Феш-де-Жур, а Фрісман на Квіточка. Ще цікавіше виглядають зміни імен: Артемій на Тігран, Ірина на Ліірргммііллісс, Мар‘яна на Деленіка, Марія на «Софія Лоуіса, Ольга на Ендорфіна, Олександра на Сумейра, Тетяна на Тетяна-Констанса. 

Серед одночасної зміни прізвища та імені були такі випадки: Копачук Раїса на Санті Ріта, Лавренчук Олена на Блум Моллі, Матюк Тетяна на Бафет Аріана, Олешко Юрій на Хан Малік, Худан Олег на Руденко Всевид, Шніцер Сильвестр на Крейцер Вітас. Зіткнулися у РАЦах і з випадками зворотної зміни імен та прізвищ: Едем на Дмитро, Солютія на Мар’яна, Фавн на Олександр, а також Глухий на Сірик, Губа на Вітковська, Кривий на Принцевський, Носатий на Паскарик, Песик на Новік, Тризна на Мельник, Цап на Великанич, Черв’як на Шаманський. 

І, нарешті, в Україні побільшало однофамільців відомих осіб. З початку року зареєстровано такі зміни: Павлова Вікторія на Ахматова Анна, Русин Олег на Ющенко Віктор, Буковець Віктор на Кличко Володимир.