«В області продовжується робота з надання житлових субсидій», – констатувала директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Оксана Гобод під час оперативної наради.

Зі слів Оксани Михайлівни, станом на 21 серпня цього року за призначенням житлових субсидій за спрощеним порядком, який діє з 1 травня 2015-го, до органів соціального захисту населення звернулося 55 тис. 191 домогосподарство. До того ж, 47 тис. 124 родинам (85%) призначено субсидії за новим зверненням. А 20 тис. 932 сім’ям – автоматично здійснено перерахунок за спрощеною процедурою, - інформує прес-служба Волинської ОДА.

Також в області активізовано роботу щодо залучення сімей до програми житлових субсидій й, відповідно, цільові показники мінімальної кількості домогосподарств, які будуть охоплені програмою житлових субсидій до 30 жовтня 2015 року, становитимуть 113 тис.

Загальна сума субсидій, перерахована організаціям-надавачам житлово-комунальних послуг, – 70 млн. грн.

Як прозвучало на нараді, у ПАТ «Волиньобленерго» завершено виготовлення 420 тис. комплектів бланків заяв та декларацій. Відтак укладено угоди між ПАТ «Волиньобленерго» та ДП «Укрпошта» щодо забезпечення споживачів житлово-комунальних послуг відповідними бланками.

Варто зазначити, що працівники ДП «Укрпошта» долучилися до процесу оформлення житлових субсидій в розрізі інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення щодо заповнення заяв та декларацій. Відтак до кінця тижня, вважає директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, стануть відомі результати цієї роботи.

Голова облдержадміністрації Володимир Гунчик зазначив, що низький рівень оформлення житлових субсидій може свідчити про те, що серед населення в окремих територіальних одиницях області недостатньо проведена інформаційно-роз’яснювальна робота з приводу переваг їх оформлення в умовах підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги. Відтак відповідні органи мають краще працювати з громадянами.

Оксана Гобод зауважила, що ефективною є робота виїзних «мобільних соціальних офісів». Мовляв, такі бригади виїжджають на місця та допомагають громадянам в оформленні субсидій там, де немає відповідних компетентних органів.

Також триває робота щодо залучення безробітних осіб, які перебувають на обліку в центрах зайнятості, до громадських робіт за напрямком «Інформування населення про порядок отримання житлових субсидій та робота з документацією». Така потреба у працівниках, необхідних для призначення субсидій, зі слів Оксани Гобод, – 192 особи.

Окрім того, до органів соціального захисту населення звернулося за призначенням субсидії 1,2 тис. громадян, які втратили право на отримання пільг із липня.

До того ж, здійснено запити до органів Пенсійного фонду, Державної Фіскальної служби, організацій-надавачів житлово-комунальних послуг щодо 73 тис. особових справ.