Реалізація державної політики щодо забезпечення екологічного, ветеринарного та епізоотичного благополуччя в області, а також запобігання поширенню інфекційних захворювань серед людей і тварин шляхом повної утилізації й переробки відходів тваринного походження, неякісних харчових продуктів та продовольчої сировини – основна мета діяльності Ковельської філії державного підприємства «Укрветсанзавод». Про це вчора під час оперативної наради повідомив його керівник Тарас Корень, - йдеться на сайті Волинської ОДА.
Слід нагадати, що практично кожного тижня під час апаратних нарад у облдержадміністрації заслуховують звіти керівників потужних та стратегічних підприємств краю задля здійснення координації зусиль та налагодження співпраці між дирекцією державних і приватних підприємств та органами виконавчої влади.
Що ж до ветсанзаводу, розташованого у Місті залізничників, то нині (а працює підприємство більше 35 років) його потужність значно зменшилася. Відтак, є певні проблеми. Зокрема адміністрація заводу констатує фінансову залежність від державних асигнувань, які передбачені як часткова компенсація виробничих витрат безпосередньо на виплату заробітної плати працівникам та оплату спожитої електроенергії.
Варто також зазначити, що сезонний спад попиту на м’ясо-кісткове борошно, відсутність обігових коштів й решта факторів, за словами директора, перешкоджають заводу вчасно оплачувати послуги з використання електроенергії і здійснювати належну оплату праці, що в кінцевому результаті призводить до примусової зупинки підприємства.
Разом із тим Тарас Володимирович наголосив, що на даний час успішно здійснюється співпраця з такими підприємствами як ТзОВ «Птахокомплекс Губин», ТзОВ «Агідель», ТзОВ «ВМП».
До зменшення замовлень на утилізацію відходів призводить також знищення решток продукції потужних підприємств власними силами.
У свою чергу голова облдержадміністрації Володимир Гунчик дав доручення провести вибіркову перевірку підприємств на предмет дотримання ними екологічного законодавства, а також запропонував керівнику ДП «Укрветсанзавод» надати пропозиції щодо подальшого розвитку підприємства з метою їхнього подальшого внесення до Регіональної програми «Екологія – 2020», адже діяльність цього заводу повинна і надалі сприяти забезпеченню екологічної стабільності в області.
Коментарі
коментарів немає