На День шахтаря у нововолинському парку культури і відпочинку під час виїзної торгівлі підприємці продавали спиртні напої, не зважаючи на те, що міськвиконком погодив святкову виїзну безалкогольну торгівлю.

Охочих посмакувати пивом на розлив дбайливо обслуговували продавці, які не встигали приносити все нові пластмасові стакани. Воно й зрозуміло, спекотного дня народ хотів чимось «охолодитися». Потім процес пішов в іншу сторону. Тим, кому було аж надто холодно, могли нагрітися біля палаток з горілкою, - пише БУГ.

Якщо вдень пляшок з «сорокоградусною» на прилавках не було видно, то ближче до вечора у холодильниках «засвітилися» відомі торгові марки горілчаних напоїв.

Заступник міського голови Едуард Савік каже, що проходив парком і не бачив горілки на прилавках, навіть на столах. Мабуть, ходив вдень. Були, говорить заступник мера, різні алкогольні настоянки, але вони лікарські. І якщо траплялося подібне, то, з його слів, розбиратися з такою проблемою – це компетенція правоохоронних органів.

Міська влада у боротьбі з алкоголем потерпіла крах. І взагалі, зупинити вживання спиртних напоїв у такі дні – нереально. Люди приносять з собою пляшки й не чекають, коли їм продадуть. Звісно, проводилися профілактичні заходи, складалися протоколи. Правоохоронці старалися «м’яко» вирішити цю проблему, спілкуючись з порушниками громадського порядку. Звичайно, не обійшлося без розбірок і шарпанини. Однак у міський відділок не поступило жодної заяви про кримінальні правопорушення. Любителі виясняти відносини не зверталися за допомогою до медиків.

У медалі є дві сторони. Розпивання спиртних напоїв в громадських місцях і так заборонене законодавством, але на святкуванні Дня шахтаря міськвиконкомом було погоджено НЕ ПРОДАВАТИ алкоголь, навіть пиво. Та сміливі підприємці все одно, незважаючи на закони і заборони, торгували спиртним. І для кого ці закони?

Нагадаємо, що з 1-го липня цього року набув чинності закон про регулювання продажу пива, яке тепер прирівнюється до алкогольних напоїв.

Зробити масове гуляння дійсно безалкогольним можна лише шляхом тотального контролю і нагляду. А заявляти, що таке дійство безалкогольне – просто піар. Наступна відмазка для місцевої влади і різних псевдоборців за тверезий спосіб життя.