Меценат та засновник фонду «Новий Луцьк» Ігор Палиця досить емоційно прокоментував вчорашній інцидент, що мав місце під стінами Верховної Ради. На його думку, усі, хто винен у загибелі правоохоронців повинен бути покараний, а парламентарі вчора показали «хто є хто».

Нагадаємо, що вчора після ухвалення Верховною Радою у першому читанні змін до Конституції протестувальники почали заворушення під будівлею парламенту. На жаль, мітинг мав трагічні наслідки для більш як сотні правоохоронців, оскільки один з протестувальників кинув у натовп гранату.

Тож свою позицію щодо цього інциденту сьогодні під час прес-конференції висловив і засновник фонду «Новий Луцьк» Ігор Палиця. Він переконаний, що усі, хто винен у трагедії повинні бути покарані. Однак не лише протестувальники, а й політики, які таким чином намагалися «просунути» зміни до Конституції.

«Те, що відбулося під Верховною Радою, жахнуло. Це жахливо, коли жінки кийками б'ють міліціонерів та бійців Національної гвардії. І моє відношення до тих, то це все організував і робив, - вони усі мають відповідати по закону, тому що перед ними стояли хлопці, які воювали на Сході, чи які завтра поїдуть на фронт», - висловив міркування Ігор Палиця. 

На думку політика, ці хлопці могли б захищати Україну, її громадян, близьких та рідних, а не загинути від осколка гранати. Провокаторів потрібно покарати, певен Ігор Палиця. Але карати варто не лише протестувальників, а й тих, хто приймає злочинні рішення в нинішніх умовах в державі. 

«Не тільки тих, хто зробив провокацію біля Верховної Ради, а й і тих, хто таким чином намагається просунути зміни до Конституції. Ви бачите, що воно не йде, ви бачите супротив залу, ви бачите, що демократична більшість зали проти таких змін до Конституції. Тому що всі прекрасно розуміють, що там де йде децентралізація міських і обласних бюджетів, там вводиться призначення людини, так званих префектів. Ця людина обирається раз на п'ять років і матиме повноваження, які є більшими, ніж у будь-кого в цій країні. Він зможе зупиняти будь-яке рішення міських чи обласних депутатів, він зможе ці рішення відправляти на Президента, а той на Конституційний суд. І ніколи міські і обласні ради і їх очільники не будуть працювати з бюджетом самостійно. Тим самим вони стануть ще більш залежними від центральної влади. Цього ніхто з демократичної більшості вчора не пояснив», - обурюється Ігор Палиця.

Поспіх і таємничість, з якими готувався цей законопроект, на думку Палиці, теж не сприяють позитивному результату для України. 

«Незрозумілим вчора був і статус Донбасу. Вся причина в тому, що це все проходить таємно. Ніхто з жителів України до вчорашнього дня не знав, який текст Конституції надано депутатам для того, щоб вони його проводили. Вчора всі побачили, яка створилася нова коаліція - БПП, «Народний фронт» і «Опозиційний блок». От вчора відбулося те, про що ми всі чули під час підписання пакту Фірташа-Кличка і Президента у Відні. Як сказав Фірташ «один стал президентом, а второй стал мэром, мы добились того, что хотели». От вчора ви побачили як працює парламент - «Опозиційний блок» голосував разом з БПП і «Народним фронтом», - наголосив благодійник.

Разом з тим, Ігор Палиця також припускає, що до Конституції України треба внести певні зміни та поправки, однак це потрібно робити виключно після погодження з народом України.

«Можливо, Конституцію треба міняти, але це треба робити відкрито. Спочатку винести свої пропозиції на розгляд народу, провести референдум. Ті, хто вчора все спровокував мають сидіти, але не можна такого більше допускати», - переконаний Ігор Палиця.