У рамках здійснення ряду візитів робочої групи Міністерства оборони України та Генштабу Збройних Сил України до західних регіонів заступник Міністра оборони України – керівник апарату Петро Мехед побував на Волині, - інформує прес-служба Волинської ОДА.
Насамперед він зустрівся з заступником голови обласної державної адміністрації Сергієм Кошаруком, заступником військового комісара обласного військового комісаріату Володимиром Дриженковим та керівниками окремих структурних підрозділів облдержадміністрації.
Основні питання порядку денного зустрічі – нагальні проблеми, з якими зіштовхуються представники виконавчої гілки влади на Волині у сфері військово-мобілізаційної роботи, соціального захисту військовослужбовців – учасників АТО та членів їхніх родин, надання всебічної допомоги сім’ям, котрі втратили найближчих людей під час проведення антитерористичної операції на сході України. Головна ж мета обговорення – сприяти забезпеченню цих категорій громадян підтримкою та піклуванням, не залишивши їх сам-на-сам зі своїми проблемами.
Розпочав Петро Миколайович зі слів вдячності владі області за співпрацю та зазначив, що у цьому Волинь є взірцем для інших регіонів України. У свою чергу Сергій Кошарук коротко ознайомив представників Міноборони та Генштабу Збройних Сил України з ситуацією, що склалася в області, зокрема, слушно зауваживши, що голова облдержадміністрації
Володимир Гунчик тримає руку на пульсі щодо питань мобілізації, реабілітації та надання пільг демобілізованим військовослужбовцям, військово-патріотичного виховання молоді.
До прикладу, проблему скасування пільг на проїзд рідним загиблих військовослужбовців влада краю намагається розв’язати власними силами, а саме – шляхом винайдення можливості компенсувати дані витрати з місцевих скарбниць, позаяк має місце перевиконання консолідованого обласного бюджету.
Під час зустрічі Петро Мехед погодився з думкою заступника управління освіти, науки й молоді облдержадміністрації Людмили Плахотної щодо необхідності відновлення обов’язкового викладання військової підготовки та повернення навчальної зброї до навчальних закладів. На його думку, школярі «повинні мати уявлення, що таке – автомат».
У багатьох школах області є кабінети, де можна викладати цей предмет, однак необхідна підтримка органів центральної влади, щоби закріпити все на законодавчому рівні. На жаль, а це, на думку волинських освітян – ціла проблема, засвоювати початки військової науки учні на разі мають нагоду лише за рахунок варіативної складової робочих навчальних планів, а не в частині загальнообов’язкових предметів.
Заступник Міністра оборони України – керівник апарату залишився задоволений і рівнем надання волинянами соціальної підтримки військовослужбовцям – учасникам АТО та членам їхніх родин. Детально щодо цього інформувала директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Оксана Гобод, особливо наголосивши на координації дій усіх ланок виконавчої влади у цій сфері.
Оксана Михайлівна підкреслила, що в більшості випадків порушені громадянами проблеми оперативно вирішуються в телефонному режимі без надміру довготривалих бюрократичних процедур. Окрім цього, вона підкреслила, що Волинь, впроваджуючи регіональну програму підтримки демобілізованих учасників антитерористичної операції та членів їх сімей, намагається підходити до проблем родин індивідуально, шляхом створення реєстру соціальних карток, де є інформація про потреби кожного учасника АТО.
Разом із тим, у департаменті соціального захисту облдержадміністрації вперше в Україні запроваджено практику функціонування виїзного мобільного соціального офісу з метою надання практичної допомоги у віддалених населених пунктах Волині. Більшість тих, хто звертається до офісу за наданням роз’яснень, – демобілізовані військовослужбовці та члени їх сімей
Читайте також:
Ілларіон Павлюк: «П’ять причин піти воювати за Україну» ЧАСТИНА І
Ілларіон Павлюк: «П’ять причин піти воювати за Україну» ЧАСТИНА ІІ
Коментарі
коментарів немає