Яке майбутнє може мати Луцьк, чи стане він привабливішим для інвесторів, туристів і місцевих жителів, залежить від вибору самих лучан, від того, яким вони хочуть бачити своє місто і як втілюватимуть їхні ідеї уповноважені особи.

Про своє бачення, яким може бути місто, кого хотів би бачити на посаді міського голови, а також про наміри знову балотуватиметься до парламенту розповів під час нещодавньої прес-конференції у Луцьку колишній народний депутат від Луцька, засновник Фонду «Новий Луцьк» Ігор Палиця. Окрім цього, Ігор Петрович відповів на інші запитання, які цікавили журналістів, - повідомляє Інформаційне агентство "Волинські новини", з посиланням на прес-службу Фонду «Новий Луцьк», яка оприлюднила повне відео прес-конференції Ігоря Палиці.

Вже четвертий рік Фонд здійснює систематичну роботу, яка реалізовує як ідеї Ігоря Петровича, так і ініціативи активних лучан.


Ігор Петрович наголосив: незалежно від виборчих процесів, того, як міська влада ставиться до діяльності Фонду, організація працюватиме й надалі і втілюватиме в життя затверджені програми. До прикладу, сьогодні в луцьких школах вже діють 15 футбольних міні-полів, які встановлювали протягом 3-х років. А до кінця проекту планується, що такі спортивні об’єкти матимуть всі школи міста. Також продовжуватиметься встановлення майданчиків для вуличних занять спортом у дворах міста в стиліStreet WorkOut. Якщо цього року в процесі відкриття - 26 таких споруд, то наступного року – ще 25.

Однак той красномовний факт, що ініціативи Фонду через політичну конкуренцію наразі лишилися без підтримки міської влади, штовхає до нових рішень.

Так, Ігор Палиця заявив, що вже обрав кандидата на посаду Луцького міського голови. Ним став голова правління Фонду «Новий Луцьк» Олександр Товстенюк.

Зі слів Ігоря Петровича, це був зважений вибір, утім не колегіальний, а особистий. Свій вибір засновник Фонду «Новий Луцьк» пояснив тим, що очолюючи організацію, Олександр Товстенюк зумів пройти так звану «перевірку». І якщо той погодиться, то саме він братиме участь у місцевих виборах в жовтні.

Також під час прес-конференції йшлося про те, що незабаром в окрузі №23 на Волині будуть оголошені дострокові вибори до парламенту у зв’язку з трагічною смертю народного депутата України Ігоря Єремеєва. Ігор Палиця повідомив, що, попри тривалі сумніви, висуватимеме свою кандидатуру на цю посаду.

«Ми ніколи не були друзями, але в мене завжди були нормальні стосунки з Ігорем Єремеєвим. Я не вступав з ним в агресивні публічні дискусії. Сталася біда. Я вагався, як це буде морально виглядати. Утім, сьогодні я на 90% схиляюсь до того, що мені треба піти у Верховну Раду», - пояснив він.

Так, перебуваючи на посаді голови Одеської облдержадміністрації, зазначив, окрім того, Ігор Палиця, він побачив, що центральній владі байдужі регіони. З його слів, за цей час в Кабміні не відбулося жодної наради за участю голів ОДА, де б поцікавилися ситуацією в регіонах, економічною ситуацією тощо. Натомість попередили: доведеться попрацювати на майбутні вибори. На думку Ігоря Палиці, сьогодні у владі - хаос, який може вилитися на вулицю, як це й відбулося в Києві, під час голосування за зміни до Конституції. Він вважає, що в цій ситуації винні дві сторони: безпосередні організатори і ті, хто спровокував кривавий конфлікт під стінами уряду.

Відповідаючи на питання журналістів, чи має він бізнес в Росії, Ігор Петрович подивувався, - мовляв, як можна мати там бізнес у той час, коли міські, обласні, районні ради по черзі визнають цю країною агресором. «Я не маю бізнесу в Росії. Не можеш продати бізнес – закрий, але не плати податки країні-агресору. Сьогодні це не питання бізнесу, а питання патріотизму. Жодна українська компанія, якщо це патріот, не може працювати в Росії. Якщо ти українець, ти не можеш платити податки в країні, значна частина бюджету якої йде на утримання російської армії. Потім ми отримуємо це все в цинкових трунах у себе дома», - резюмував Ігор Палиця.