В Офіс розвитку кварталу по пр. Соборності, 38 в Луцькe звернулися жителі будинків за адресами пр. Молоді, 10 (710 жителів), Молоді, 8 (750 жителів) та Конякіна, 8, (382 жителі), у яких створені об’єднання співвласників багатоквартирних будинків: «Вікторія-Луцьк-1», «Вікторія-Луцьк-2», «Вікторія-Луцьк-3». Про це повідомляють у мережі Фейсбук на сторінці «Офіси розвитку кварталів м.Луцьк».
Голова цих об’єднань Бойко Петро Павлович звернувся з проханням посприяти у вирішенні питання облаштування прибудинкової території за адресою Молоді, 8 та Молоді,10, а також у ремонті даху, що протікає, за адресою Конякіна, 8.
Отож, було озвучено низку проблемних питань: про відсутність дитячого та спортивного майданчиків на прибудинковій території ОСББ «Вікторія-Луцьк-1», «Вікторія-Луцьк-2», а також плоский дах, який протікає. Дах у поганому стані: зруйновані вентиляційні дашки, по шахтах для сміттєпроводів стікає вода на сходи в під’їзді під час дощів. Ця ситуація склалась давно, а голова ОСББ, готовий щось змінювати, був переобраний лише в минулому році. Як зазначив Петро Бойко, ремонт даху коштуватиме 287 тисяч гривень, а жителі здебільшого – пенсіонери, колишні працівники Луцького шовкового комбінату, багатодітні сім’ї, а також особи, що отримують мінімальну зарплатню, і такої суми відразу зібрати не можуть. В результаті пошуку підрядника, чотири фірми відмовили ОСББ, замовлення погодився виконати директор ПАТ «Діпроміст».
На прибудинковій території по Молоді, 8 відсутні доріжки для пішоходів, є потреба перенести смітники, здійснити озеленення територій, встановити замки на вхідних дверях. Доріжка становить 9 м2 , при цьому 1 м2 бруківки коштуватиме в середньому 330 грн. з доплюсуванням вартості поребриків та виконання робіт. Останнім часом об’єднання співвласників багатоквартирних будинків встановило нові вікна на сходових клітках.
Серед окреслених проблем також прозвучало наступне: є два будинки по пр. Молоді,8 та Молоді,10, перехід між ними і підвал, де знаходяться майстерні, які обслуговують будинки. Перший поверх викупила підприємець Алла Мальцева під фітнес-центр, далі там почали будувати другий поверх, захоплено територію у дворі, відведену для дитячого майданчика. Їй виділили 10 сотих, а всього є 56 сотих прибудинкової території. На кожного із 750 жителів передбачено по 70 сантиметрів прибудинкової території. Представники об’єднання багатоквартирних будинків були проти того, щоб стіни побудували за 2 метри від будинку на ділянці, що належить ОСББ.
Це питання було розглянуте 20 серпня на засіданні постійної комісії Луцької міської ради з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю, депутатської діяльності, етики та регламенту у міській раді. Відповідно до Закону України «Про оренду землі» Луцька міська рада повідомила орендаря, що частину земельної ділянки у неї вилучать, а також, що договір їй не буде продовжено, буде розпочато процедуру перегляду договору в зв’язку з порушенням норм будівництва. Вирішено доручити одному з депутатів підготувати відповідний проект рішення.
Підсумовуючи озвучене, радник голови правління Фонду Ігоря Палиці «Новий Луцьк» Олександр Курилюк зазначив, що у Фонді розглянуть можливість фінансової допомоги мешканцям будинку на Конякіна, 8 для ремонту даху; проекти з облаштування пішохідних доріжок та озеленення прибудинкової території можна планувати на наступний рік.
Коментарі
коментарів немає