У 8 селах та селищах Ковельського і Ратнівського районів триває реалізація проекту «Відновлення меліоративної мережі для сприяння економічного зростання сільських територій Волинської області». Це стало можливим завдяки гранту Європейського Союзу у розмірі 1,17 млн. євро, вибореного обласною державною адміністрацією у рамках Програми «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні», - повідомляє прес-служба Волинської ОДА
Важливим компонентом проекту є комплекс освітніх та інформаційних заходів. У поточному році проведено 10 уроків для 279 учнів старших класів на тему «Раціональне та приязне до довкілля використання меліоративних систем. Як досягти?» у 6 загальноосвітніх школах двох районів. Юнаки і дівчата отримали гарну можливість дізнатися більше про водно-господарський комплекс та осушувальну меліорацію земель. Особливий наголос був зроблений на проблемах екологічного характеру та необхідності дбайливого ставлення до меліоративної мережі.
Для власників земельних паїв та приватних фермерів експертами проекту проведено 8 практичних семінарів з питань ефективних технологій використання осушених земель для сільськогосподарського виробництва. У результаті їх проведення місцеві селяни отримали нові знання щодо використання сучасних методів обробітку ґрунтів, застосування науково обґрунтованої системи сівозмін, дотримання оптимальної структури посівних площ, застосування збалансованих обсягів хімічних і біологічних засобів захисту рослин задля поліпшення родючості ґрунтів та збільшення урожайності сільськогосподарських культур. Кожний учасник семінарів отримав «Рекомендації щодо ефективного використання осушуваних земель», підготовлену у рамках Проекту, яка стане їм у нагоді при розробленні індивідуального комплексу заходів господарювання.
На початку вересня розпочато практичне упровадження основної, інфраструктурної частини проекту, з відновлення меліоративної мережі. Генеральним підрядником виступає товариство з обмеженою відповідальністю «ПМК-77» (м. Івано-Франківськ). До реновації меліоративних систем залучено також персонал і техніку Ковельського, Ратнівського, Камінь-Каширського, Любешівського та Луцького районних управлінь водного господарства. Вирубку дерев, кущів та чагарників у меліоративних каналах здійснюють місцеві жителі з числа незайнятого населення.
У даний час відновлювальні роботи здійснюються на територіях Заболоттівської селищної ради, Заліської сільської ради Ратнівського району та Новомосирської сільської ради Ковельського району.
За першу половину місяця очищено близько 10 км каналів, а в цілому за рік, протягом якого триватимуть відновлювані роботи, до належного стану буде приведено 240 кілометрів меліоративних каналів.
Відновлення інфраструктури меліоративної мережі дозволить мінімізувати ризики затоплення і підтоплення сільськогосподарських земель, використати нові додаткові площі під землеробство, підвищити родючість ґрунтів та збирати вищі урожаї. В кінцевому результаті реалізація проекту за фінансової підтримки ЄС покликана стати реальним та вагомим внеском у підвищенню якості життя населення сільських територій Волинській області.
Коментарі
коментарів немає