Ковельчани б’ють на сполох: у місті гине річка Турія, - пише ПроКовель.

Світлини річки Турія, які ми видання подає в матеріалі, зроблені фактично в центрі Ковеля  – це водойма міського пляжу і прилеглі до неї ділянки річки. Ще наприкінці літа тут було вдосталь охочих поплюскатися, втім уже тоді річка мала доволі непривабливий вигляд. На жаль, традиційно в цю пору, а ситуація повторюється вже декілька років поспіль, на поверхні води знову з’явилася мертва риба, від якої тхнуло важким затхлим запахом. Тоді екологи переконували, що риба попросту задихнулася, бо тижнями стояла африканська спека, і як тільки-но піде дощ, все зміниться на краще – річка наповниться свіжою водицею і течія сама очистить власне русло. Однак, як бачимо, все сталося зовсім навпаки. Початок осені таки порадував нас рясним дощем, але Турія «відреагувала» на кліматичні зміни в природі по-особливому несподівано: вона буквально за кілька днів щільно вкрилася дрібними водоростями, які й далі продовжують «атакувати» водну артерію Ковеля. Цей зелений килим доволі швидко поглинає все нові ділянки річки. Тепер ні на міському пляжі, ні поряд із ним, ні то що ніхто не купається, там навіть рибалок не видно. Одним словом, - мертва зона. 
    
За коментарем стосовно наглядної гибелі Турії журналісти звернулися до інспектора Державної екологічної інспекції у Волинській області Володимира Романовського. Очікували почути від нього, що ж робиться цією службою для вирішення екологічної проблеми, однак отримали суху, бюрократичну відповідь: «Я ніяких інтерв’ю не даю. Звертайтеся до мого керівництва в Луцьку. Нічого казати не буду». Так і хочеться відреагувати: «Отакої. А хто ж тоді має бити на сполох, що водойма в небезпеці, якщо не екологи? Хто ж рятуватиме нашу Турію?» 
    
На території міського пляжу діє служба порятунку людей на водоймі. Рятувальники продовжують тут нести чергування, щоправда, зараз вони не зовсім розуміють, що тут роблять. Адже тепер, на їхню думку, потрібно рятувати вже річку.