Рибозахисна споруда для Теремнівських ставків, розробка проекту локальних очисних споруд та кошти для обласного гідрометеоцентру – проект змін до міської програми охорони навколишнього середовища розглянули у Луцькій міськраді.
Зміни у комплексну програму охорони навколишнього природного середовища Луцька на 2010-2015 роки обговорювали під час засідання постійної комісії міськради з питань планування соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів 25 вересня, - пише Інформаційне агентство Волинські Новини.
Йшлося про перерозподіл залишків коштів. За станом на 1 січня 2015 року утворився залишок невикористаних коштів з минулого року, які пропонують розподілити. Так, 23 тисячі гривень спрямують на заходи з озеленення міста (додатково до запланованих 100 тисяч гривень), 6,6 тисячі – для управління освіти на утримання екологічної студії в ДНЗ №17. Для Волинського обласного гідрометеоцентру 20 тисяч гривень планують передбачити на придбання реактивів (надійшов лист від гідрометеоцентру про відсутність коштів на реактиви, які необхідні для моніторингу забруднення атмосферного повітря).
Ще 50 тисяч передбачалося виділити на розробку проекту локальних очисних споруд зливових стоків. У місті є 32 випуски зливових вод, для яких хотіли б розробити типовий проект і на наступні роки забезпечити очистку води зі зливових стоків. Оскільки департамент ЖКГ досі не починав розробку проекту, частину коштів хочуть спрямувати на вирішення іншого нагального питання.
Під час реконструкції Теремнівських ставків там не облаштували рибозахисну споруду. Навесні, для того, щоб ставок не заростав, були передбачені кошти для зариблення ставка, аби риба проводила біологічну меліорацію. Оскільки немає рибозахисної споруди, риба піде проти течії у водойми, що розташовані вище за течією. Відтак, логічно, що для проведення зариблення потрібно встановити рибозахисну споруду. На це хочуть перенаправити 30 тисяч гривень.
Голова комісії Іван Корчук зауважив, що практично всі зливові води міста потрапляють у річки, не проходячи процес очистки, оскільки у Луцьку відсутня станція очистки зливових вод. Тож про це потрібно подбати, адже у результаті, знову буде забрудненою річка Сапалаївка.
Члени комісії підтримали проект рішення.
Коментарі
коментарів немає