Державне агентство рибного господарства має намір зробити аматорський вилов риби платним.

Про це повідомила прес-служба агентства з посиланням на голову відомства Ярему Коваліва.

Як зазначається, гроші від збору планують направляти на зариблення водойм.

«Для того, щоб в тому числі ловити любителю, він повинен за це заплатити. Ці кошти мають направлятися виключно на зариблення водойм. Рибалка повинен це розуміти», - цитує Коваліва прес-служба.

Згідно з повідомленням, плата за користування водним ресурсом для аматорської риболовлі передбачена законодавством більшості країн Європи, зокрема Франції та Німеччини. Зараз Держрибагентство розробляє механізм сплати, а також визначається з вартістю послуги.

«У будь-якому випадку ця вартість буде мінімальною і буде відповідати соціально-економічним можливостям громадян України, а механізм буде прозорим і зрозумілим суспільству», - йдеться в повідомленні.

Крім того, Ковалів нагадав про нововведення щодо поділу зон промислової та аматорської рибалки і закликав рибалок відповідально ставитися до порядку на виділених їм частинах водойм. За його словами, запуск пілотного проекту щодо зонування, в рамках якого був заборонений промисловий вилов риби в межах Києва, проходить успішно і завдяки пильності рибалок активізувалася боротьба з браконьєрством.

За словами Коваліва, на початку жовтня запланована зустріч з рибалками та представниками громадськості для узгодження меж зон для промислового, спортивного та любительського рибальства на Київському та Канівському водосховищах в Київській області, після чого поділ остаточно закріплять.

До слова, Держрибагентство пропонує збільшити штрафи за порушення риболовлі в десятки разів.  Зокрема, запропоновано ввести кримінальну відповідальність за частину грубих порушень, які були здійснені особливо небезпечним шляхом (електролов, промисел із застосуванням вогнепальної зброї, вибухових та отруйних речовин). Крім того, до ст. 249 додається п.3 та п.4. Відповідно до них, ті рибалки, які перебуватимуть на водоймі чи у прибережній захисній смузі із забороненими знаряддями лову отримають покарання у вигляді обмеження волі на строк до 5 років або позбавлення волі на строк до 3 років. На рибалок, які здійснюватимуть вилов риби з використанням електровудки, вогнепальної зброї, вибухових чи отруйних речовин буде накладено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 2 до 5 років.


Держрибагентство пропонує збільшити суми штрафів за правопорушення в десятки разів. За незаконне зайняття рибним промислом сума підвищується з 100-200 неоподаткованих мінімумів (1700-3400 грн) до 2 тис. – 5 тис. (34 тис. – 85 тис. грн). За діяння, що спричинили тяжкі наслідки – від 3400-6800 грн збільшується до 119 000-255 000 грн. Крім того, надається чітке роз’яснення поняття тяжких наслідків як таких, що у 500 і більше разів перевищують неподатковий мінімум доходів громадян, тобто 8500 грн і більше.