В сезон заготівлі лісової продукції на Волині до бюджетів всіх рівнів учасники ринку вже спрямували більше 6 мільйонів гривень податкових платежів.
Найбільшу суму надходжень від заготівельників - 4,6 мільйона гривень до бюджетів всіх рівнів, сплачено з доходів громадян, - інформує ГУ ДФС у Волинській області.
Окрім ПДФО, до держбюджету спрямовано 421 тисячу гривень військового збору.
Тим часом, підприємці – спрощенці, котрі здійснюють заготівлю лісової продукцію, сплатили до місцевих бюджетів 13,7 тисячі гривень єдиного податку. Окрім того, місцеві громади отримали майже 900 тисяч гривень збору за спецвикористання лісових ресурсів.
«Нинішній сезон заготівлі більш успішний з точки зору сплати податків, аніж попередній. Ми вже спостерігаємо позитив у надходженнях від заготівельників, а сезон збору грибів ще у розпалі, - зазначає заступник начальника ГУ ДФС у Волинській області Богдан Шинкарчук.
Позиція представників органів ДФС та керівників виконавчої влади і місцевого самоврядування щодо обов’язкової сплати податків усіма учасниками заготівельного ринку співпадає, оскільки завдяки фіскальному контролю місцеві бюджети отримують вагомі додаткові надходження».
А щоб забезпечити належний контроль в період заготівлі фахівці органів ДФС вже кілька років поспіль працюють у складі спеціально створених при органах виконавчої влади робочих групах, що контролюють дотримання норм законодавства в ході заготівлі лісопродукції.
В Головному управлінні ДФС у Волинській області традиційно звертають увагу: волиняни, котрі збирають лісову продукцію – гриби та ягоди для власних потреб, не є платниками ПДФО, тобто, реалізуючи лісові ягоди та гриби на ринку, не зобов’язані сплачувати податок на доходи фізичних осіб.
Разом з тим, заготовляючи з комерційною метою дари лісу в громадян, підприємці виступають податковими агентами, відтак - повинні відобразити суму виплачених коштів у закупівельній відомості та перерахувати до бюджету належну суму податку.
Коментарі
коментарів немає