Луцький міськрайонний суд засудив працівницю центру соціально-трудової реабілітації інвалідів «Енергія-І» до двох років позбавлення волі з річним іспитовим терміном за вчинення у 2011 році низки службових підроблень документів, завдяки чому через організацію було незаконно проведено понад 22 906 кг бувшого у вжитку одягу та взуття, який буцімто надав обласний благодійний фонд «Темпера».  

Слідчі з'ясували, що починаючи з квітня 2011 року працівниця реабілітаційного центру підробляла довіреності на отримання допомоги, підписувала їх від імені головного бухгалтера організації та ставила відповідну печатку. Однак насправді вказаної допомоги центр реабілітації інвалідів не отримував.  

Це надалі в суді доводила і прокуратура. Сторона обвинувачення вказувала, що почеркознавча експертиза, яку проводили ще під час досудового розслідування, встановила, що кілька довіреностей дійсно підписала саме обвинувачена. Однак ні жінка, ні її захисник з таким висновком експертизи не погоджувалися, адже обвинувачена переконувала, що не має жодного відношення до цих документів. 

Крім того, головний бухгалтер та директор організації запевнили в суді, що обвинувачена, в силу своїх посадових обов'язків, взагалі не мала доступу до печатки, а тому жодним чином не могла поставити її відтиск на спірних довіреностях. 

Адвокат обвинуваченої кілька разів клопотав про призначення додаткової почеркознавчої експертизи. Тим самим сторона захисту намагалася довести, що жінку звинувачують безпідставно, а тому її слід виправдати. 

Однак суд вирішив, що вона все ж таки винна і засудив її до двох років позбавлення волі. Але враховуючи те, що підсудна є пенсіонеркою та інвалідом І групи, суд призначив для неї іспитове покарання терміном в 1 рік. 

Жінка продовжила шукати правди в Апеляційному суді Волинської області, куди разом із захисником подала апеляційну скаргу. Підсудна просила її виправдати, а захисник знову взявся клопотати про призначення почеркознавчої експертизи в Київському науково-дослідному інституті судових експертиз. Адвокат пояснив, що вже домовився про проведення такої експертизи, однак для цього почеркознавцям треба відправити матеріали провадження. А тому юрист клопотав про направлення матеріалів провадження до столичного інститут судових експертиз. Колегія суддів, після короткої наради вирішила відмовити у задоволенні клопотання. 

Тоді підсудна подала заяву, аби її звільнили від відбування покарання на підставі Закону «Про амністію у 2014 році». Адвокат засудженої також підтримав позицію жінки, проте продовжив наполягати на задоволенні апеляційної скарги. 

Зрештою, колегія суддів Апеляційного суду Волинської області залишила апеляцію захисника підсудної без задоволення, а вирок суду І інстанції без змін. Разом з тим судді задовольнили заяву обвинуваченої і звільнили її від відбування покарання.