Через півроку після туманних та обнадійливих відповідей корвет «Луцьк» продовжує перебувати у ворожому полоні, - пише Волинська газета.

Захопивши Крим без жодного пострілу, російський агресор продовжує тримати в полоні навіть бойові кораблі.

Ще 25 лютого ц. р. сесія Луцької міської ради підтримала запит депутата Богдана Шиби до голови облдержадміністрації Володимира Гунчика з вимогою здійснити необхідний комплекс заходів для повернення корвета до місця базування ВМСУ в Одесі.

Згодом, 23 березня ц. р. тодішній перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Кудрявцев сповістив, що рішення Луцької міськради щодо корвета «Луцьк» було переадресоване міністрові оборони Степанові Полтораку.

Виконавча влада області висловила такі прохання:

«1. Активізувати зазначену роботу на міжнародному рівні з метою остаточного і безумовного вирішення питання щодо повернення корвета «Луцьк» Україні, зокрема з допомогою ініціювання запропонованих депутатами заходів кардинального обмеження діяльності російських банків.

2. Для попередження ситуації, коли більшість екіпажу корвета, яка була сформована з жителів АР Крим, зрадила Україну та перейшла на службу в російську армію, забезпечити обов’язковість комплектування зазначеного екіпажу волинянами.

3. Невідкладно вжити заходи та повідомити про них Луцьку міську раду та депутата Богдана Шибу».

Через тиждень надійшла відповідь і з Міністерства оборони України, підписана командувачем ВМС ЗСУ Сергієм Гайдуком.

Віце-адмірал доповів:

«Командування Військово-Морських сил Збройних сил України всебічно підтримує пропозицію щодо комплектування екіпажу малого протичовнового корабля – корвета «Луцьк» волинянами. Разом із тим, повідомляємо, що це питання буде розглядатися після повернення корабля з тимчасово окупованої території АР Крим та міста Севастополя. Наразі питання повернення Україні кораблів та суден забезпечення… вирішується на міждержавному рівні».

Через півроку після туманних та обнадійливих відповідей корвет «Луцьк» продовжує перебувати у ворожому полоні. Ніхто не знає, які саме «заходи на міждержавному рівні» здійснюються для повернення бойового корабля «U-205» до складу Військово-Морських сил України та чи здійснюються вони взагалі.

В усякому випадку, сумна доля нашого підшефного корабля та приклад кримсько-татарського народу з блокування постачання на окупований півострів продуктів харчування підтверджують загальновідому істину: без активної участі громадськості у вирішенні проблем, пов’язаних із анексією української території та майна нашої держави на успіх сподіватися марно.