Напередодні президент Михайло Саакашвілі в своєму виступі в місті Горі заявив, що Грузія «мирним шляхом і за підтримки світової спільноти обов'язково доб'ється об'єднання країни». «Складовими частинами цієї мирної боротьби за об'єднання країни стане економічне відродження Грузії, розвиток демократичних інститутів, подальша інтеграція з Європою», – заявив Саакашвілі і додав, що створить «сприятливі умови абхазам і осетинам для мешкання в демократичній Грузії».
Також грузинський уряд розсекретив матеріали, які свідчать, що ще вранці 7 серпня 2008 року Тбілісі стало відомо: на територію Південної Осетії вже увійшли російські танки. Отже, за офіційними роз'ясненнями, в ніч на 8 серпня грузини не мали іншого виходу, як спробувати зупинити вторгнення, і президент Михайло Саакашвілі віддав наказ атакувати Цхинвалі.
На центральній площі м. Цхинвалі пройшла акція «Свічка пам'яті». На площі звучала траурна музика, зібралися городяни і гості республіки, які запалили свічки на згадку про загиблих у серпні 2008 року. На встановлених на площі моніторах йшов показ документальної хроніки. Тут же на стенді були вивішені фотографії загиблих. В акції «Свічка пам'яті» брало участь керівництво Південної Осетії на чолі з президентом Едуардом Кокойти.
Поминальна акція пройшла і в столиці Абхазії. Аналогічна акція проводилася і в Москві. Біля храму Христа Спасителя зібралося близько восьми тисяч молодих людей, які запалили свічки і вшанували хвилиною мовчання російських миротворців, військовослужбовців і мирних жителів Південної Осетії, загиблих у Південній Осетії в серпні 2008 року.
Офіційним приводом кавказької війни Москва назвала необхідність захистити південних осетинів від грузинського геноциду. У результаті п'яти днів протистояння загинули 64 російських і 175 грузинських солдатів, великих втрат зазнало і мирне населення. За різними даним, у Південній Осетії жертвами війни стало 162 людини, з грузинського боку - 228. Понад 35 тис. біженців, переважно грузини, до цих пір не можуть повернутися в свої будинки.
Війна стала приводом для Росії визнати незалежність грузинських територій – Абхазії і Південній Осетії, правда ці дії Москви підтримала лише Нікарагуа.
За матеріалами «ICTV», «УНІАН»,, «Newsru.com», «Лента.ру»
Коментарі
коментарів немає