Банки, які не мали можливостей вивезти готівку з не контрольованих українською владою територій, здійснювали пошкодження банкнот - пишуть Факти.
Для цього застосовувалося фарбування банкнот штемпельною фарбою (синього та червоного кольорів), йодом, розчином брильянту зеленого, морилкою, розчином фукорцину; оброблення моторною або рослинною олією; просвердлення отворів; розрізання навпіл.
У більшості випадків такого пошкодження існують характерні ознаки, що дають змогу ідентифікувати банкноти як пошкоджені під час надзвичайного режиму. Частину пошкоджених банкнот банки здали до НБУ. Проте у зоні АТО траплялися випадки пограбувань банків, і незначна кількість пошкоджених банкнот потрапила в обіг.
Разом з тим, громадяни мають бути уважними, обачними та не приймати такі банкноти під час готівкових розрахунків, оскільки вони не підлягають обміну, а вилучаються без відшкодування їх вартості та передаються до МВС України. Як громадянам убезпечити себе від пошкоджених банкнот, та як впливає на ситуацію регул.
Коментарі
коментарів немає