КП «Луцькводоканал» доводить до відома споживачів, що з 1 вересня в Україні змінилися ставки судового збору. Відповідно, якщо споживач боргує підприємству за використані послуги водопостачання та водовідведення, то при зверненні водоканалу до суду, боржнику доведеться відшкодувати крім суми боргу, ще й судовий збір, розмір якого збільшився в 5 разів і становить 1218 грн - інформує прес-служба відомства.

Коментує начальник юридичного відділу КП «Луцькводоканал» Анна Мисюк – «У випадку невиконання споживачами своїх зобов’язань з оплати за послуги з водопостачання та водовідведення, КП «Луцькводоканал» звертається до суду з метою подальшого примусового стягнення суми боргу. Чинне законодавство передбачає, що під час задоволення позову чи видачі судового наказу, суд щоразу вирішує питання про стягнення з боржника на користь водоканалу окрім основної заборгованості (незалежно від її суми), судові витрати, які були сплачені позивачем під час звернення до суду. З 1 вересня ставка судового збору зросла в 5 разів. Для прикладу, якщо людина заборгувала водоканалу, скажімо, 100 або 200 грн., у разі задоволення судового позову чи видачі судового наказу, боржнику доведеться заплатити водоканалу разом із судовим збором приблизно 1500 грн. (у разі позовного провадження).
Окрім того, під час примусового виконання рішення суду чи судового наказу органами державної виконавчої служби, на боржника у відповідності до Закону України «Про виконавче провадження», покладається обов’язок сплатити виконавчий збір в розмірі 10% від суми позову».

До слова, протягом 9 місяців водоканал подав до Луцького міськрайонного суду 452 заяви про видачу судових наказів щодо боржників на загальну суму 1 мільйон 850 тисяч гривень. З них, станом на 1 жовтня уже розглянуто і передано до виконавчої служби 290 судових наказів на суму більше 1 млн. грн. Таким чином, сума загального боргу перед Водоканалом при зверненні в суд автоматично зросте для боржника на 1218 грн. при позовному провадженні, або на 609 грн. при наказному провадженні. Крім того, за несвоєчасну оплату та нарощення боргів, неплатникам крім матеріального аспекту доведеться відчути на собі ще й побутові негаразди (водоканал залишає за собою право обмеження абонента в послугах водопостачання та водовідведення).

«Вкотре звертаємося до лучан з проханням вчасно розраховуватись за отримані послуги. Знайте, якщо Ви отримали попередження від працівників водоканалу і проігнорували його, ваша справа невдовзі буде в суді! І тоді Вам доведеться заплатити в декілька раз більше. У разі скрутного фінансового становища, радимо укласти договір реструктуризації. Не зволікайте! Ми завжди готові до діалогу.
Чекаємо Вас за адресою: м. Луцьк, вул. Дубнівська, 26, 1 поверх, Відділ збуту підприємства, довідки за тел. 28-40-40, 28-40-48.» - йдеться в повідомленні відомства.