У Шацькому районі завершується будівництво очисних споруд, яке здійснюється в рамках реалізації проекту «Охорона екосистем долини річки Буг на прикордонних територіях Польщі-Білорусі і України». Роботи проводить одне з провідних будівельних підприємств Волинь «Луцьксантехмонтаж №536», яке долучилось до виконання масштабної Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна.
Тож нещодавно відбулася конференція з участю керівництва Шацького р-ну, селищної влади та закордонних партнерів. Участь у ній брав також депутат обласної ради, генеральний директор підприємства «Луцьксантехмонтаж №536» Ігор Чорнуха – він безпосередньо взяв на себе відповідальність за якість виконаних робіт.
Зокрема, Ігор Чорнуха розповів, що завдання, які реалізовуються в проекті, – це зведення гравітаційного колектора, оновлення та будівництво каналізаційної системи та комунікацій у західній частині смт Шацьк, розбудова напірних трубопроводів каналізаційно-очисних споруд до центральної частини селища. За його словами, проектом передбачено модернізацію усієї системи загалом із дотриманням усіх європейських стандартів.
«Бюджет проекту – понад 4 мільйони євро. Але суть якраз у тому, що 90% витрат узяли на себе закордонні партнери. І лише 10% – наші бюджетні кошти. Таких умов досі не пропонували жодній країні світу! Що це взагалі означає для нашого краю? Та це – покращення екологічного стану загалом і території району та озер, які тут є, зокрема», - наголосив генеральний директор ПАТ «Луцьксантехмонтаж №536» Ігор Чорнуха.
Звісно, не секрет, що досі екологічна ситуація на території озерної перлини Волині, м’яко кажучи, бажала бути кращою. Її вирішення вимагало чималих фінансових затрат, а тому перекладалося із довгої шухляди у ще довшу. Але, як кажуть, не відчиняють тому, хто не стукає.
«Однозначно: реалізація цих завдань принесе за собою розвиток туризму. А це – швидке і реальне наповнення бюджету. Також це – робочі місця, які знову ж – додаткові надходження коштів у бюджет, які можна буде використати на будівництво та ремонт доріг і покращення інфраструктури. Крім того, знаю, що зовсім скоро Шацьк стане центром об’єднаної громади, адже тут уже провели роботи із втілення процесів децентралізації, тож територія отримає величезний потенціал для розвитку», - зауважив Ігор Чорнуха.
Генеральний директор ПАТ «Луцьксантехмонтаж №536» також розповів, що вже побудовано близько 12 км мереж напірної і безнапірної каналізації, змонтовано 5 сучасних каналізаційно-насосних станцій, відбулася реконструкція головної каналізаційної станції Шацька, побудовані очисні споруди. Тож будівництво фактично на завершальному етапі, ведуться налагоджувальні роботи.
Коментарі
коментарів немає