У редакцію інтернет-видання «БУГ» звернувся голова профспілки шахти №9 «Нововолинська» Василь Гура з тим, що на підприємстві виплачують заробітну плату працівнику, який давно розрахувався.

Скільки залізничних потягів з вугіллям приховали від обліку та реалізували «по своїх каналах» на нововолинських копальнях? Міністр вугільної промисловості Володимир Демчишин останнім разом оприлюднив перед українськими мас-медіа інформацію, що з першої шахти «Нововолинська» незаконно вивезли 7 тисяч тонн «чорного золота». 

Міністру Демчишину відомо зовсім мало про те, що відбувається на наших копальнях. Крім вугілля, нам повідомили, що там прилаштувалися красти і гроші, зараховуючи до підземних бригад «мертві душі», які насправді працюють десь на будівництві та їздять по заробітках.

Ось що розповідає про найбільш розповсюджену та відпрацьовану схему перерахування коштів псевдогірникам Василь Гура – керівник профспілкової організації шахти №9 «Нововолинська». Багато не треба: сфальсифікувати документацію щодо виходу працівників на роботу, а потім отримувати заробітну плату на «міфічних шахтарів».

Можна зробити й по-іншому: влаштувати когось з рідних на роботу, а потім розрахувати, а зарплату йому залишити на рівних правах з тими людьми, які щоденно покидають свої сім’ї та спускаються в шахту, щоб отримати якусь копійку.

 

Цей чек, скоріше всього, не повинен був потрапити в руки посторонніх людей, його мали забрати з дільниці. Заробітна плата нарахована за вересень працівнику дев’ятої шахти, який розрахований з вугільного підприємства, за словами Василь Гури, в січні місяці. Отримувач коштів – син головного економіста шахти.

«Зайшов в табельну, спитав, чи працює людина з табельним номером 767. Мені назвали зовсім інше прізвище і дільницю. Коли показав чек, по реакції можна було все зрозуміти», – розповідає Василь Гура.

Головний економіст шахти пояснює, що це звільнення з частковою (триразовою) виплатою розрахункових. Тобто це вихідна допомога. Хоч 8 місяців – трохи пізно для виплати. Адже ці кошти виділяються одразу, в інакшому випадку працівник має право подавати в суд.

Наталія Короб не знає, хто намовив сина звільнятися з частковою виплатою розрахункових і розповіла Василю Гурі, що не він один таким чином розраховувався з підприємства. Вона погодилась, що як головний економіст притримала цю суму на тривалий період протизаконно.

Жінка просила керівника профспілкової організації не афішувати це питання, бо «не любить піару». Син, з її слів, перебуває зараз на заробітках.

Відповідно документи під час влаштування на роботу та у разі звільнення працівника підписує директор підприємства.