У Міністерстві соціальної політики України українців масово зазивають оформляти субсидії. Адже в деяких містах плата за тепло може доходити до 40% від доходу.
Вже в листопаді українцям прийдуть нові платіжки, куди нарахують оплату за опалення. Тарифи на тепло значно підскочили в порівнянні з минулим опалювальним сезоном, отже, цієї зими сума за опалення буде ще вищою, ніж раніше. Про це пише видання Обозреватель.
У кожному регіоні своя сітка тарифів. Не нараховується вона тільки в Ужгороді, де опалення автономне. В інших же містах тарифи встановлювалися з урахуванням всіх витрат на обігрів квартир і будинків. У Міністерстві соціальної політики України українців масово зазивають оформляти субсидії. Порада дуже слушна – без хоч якоїсь допомоги рахунок за опалення з’їсть левову частку заробітної плати українців. При цьому в деяких містах вона може доходити до 40% від доходу. Видання провело підрахунок, скільки будуть платити жителі кожного регіону України за обігрів 1-, 2- і 3-кімнатних квартир і яку частину середньої зарплати займає одне тільки опалення (без урахування субсидій). Золоті батареї Питання про запуск опалення вирішує місцева влада, виходячи з погодних умов. Різке похолодання в середині жовтня до встановлених для включення тепла в будинках + 8 ° С змусило владу раніше терміну (15-16 жовтня) включати опалення. Наприклад, у Києві, в батареї тепло почало надходити з 12 жовтня. До слова, процес включення теплих батарей не обійшовся без проблем.
Кабмін невтішно відзвітував: найгірша ситуація у південних областях, де тепло проводять зі скрипом. А ось захід країни, навпаки, в лідерах. До подорожчання комунальних послуг українці вже звикли. Чергове підвищення відбулося в травні цього року – тарифи підняли на гарячу воду і тепло. Саме з ним зараз і зіткнуться українці. Системи оплати, до речі, в регіонах теж різні – в деяких областях, наприклад, за опалення платять цілий рік. Тобто сума, яка повинна бути нарахована в опалювальний сезон, розбивається на 12 місяців, а у великих містах – тільки в сезон. Для розрахунку взяті стандартні «брежнєвки», які є в усіх містах України. Природно, в квартирах з великим метражем, плата за тепло буде вищою.
Як показав аналіз, найвищі тарифи на опалення – в невеликих містах. Цьому є пояснення: тут на одного постачальника припадає невелика кількість споживачів, а відповідно, і витрати вищі. Їх доводиться закладати в тариф. Тому ціна в Києві нижча, ніж, наприклад, в Сумах, що стало містом з найвищими тарифами. Щоб зрозуміти, як сильно вдарить плата за опалення по бюджету українських сімей, складена таблиця, де плата за опалення представлена в процентному співвідношенні від середньої заробітної плати в регіонах.
Таким чином, найдорожче опалення обходиться жителям Сумської області, а найдешевше тепло – у Києві. Врятують субсидії Щоб зводити кінці з кінцями, отримання субсидії – єдиний варіант. У Держбюджеті на це виділено 24,5 млрд грн. Нагадаємо, отримати субсидію можуть ті сім’ї, які сплачують за комунальні послуги 15% доходу. Станом на 15 жовтня, субсидію вже оформили 3 300 000 українців. Всього ж, за даними міністра соцполітики Павла Розенка, уряд розраховує, що субсидії отримають 3,5-4 млн сімей. Поки ситуація з оформленням субсидій складна в Одеській, Луганській, Закарпатській, Запорізькій та Чернівецькій областях: там рівень призначення пільги становить від 28% до 47%.
Коментарі
коментарів немає