Відбулися батьківські збори ДЮФШ «Волинь», працівників ФК «Волинь» та футбольного активу області. На порядку денному було обговорення розвитку футболу в нашому краї, функціонування дитячої школи футбольного клубу «Волинь», інфраструктури клубу, перспектив розвитку провідної футбольної команди краю. Особливої актуальності проведенню такої зустрічі додали місцеві вибори, які відбудуться 25 жовтня в Україні. У присутніх на зборах, а це майже три сотні осіб була нагода дізнатися, хто насправді – влада чи меценати – підтримує розвиток футболу у нашому краї, - інформує клубна прес-служба лучан.
Із запрошеними на збори спілкувалися президент та головний тренер «Волині» Віталій Кварцяний, генеральний директор ФК «Волинь» Євгенія Жуховицька та директор ДЮФШ «Волинь» Андрій Коротаєв. Крім того, знайшов час для участі у зборах й директор Фонду Ігоря Палиці «Новий Луцьк», кандидат на посаду Луцького міського голови від партії УКРОП Олександр Товстенюк.
Пропонуємо читачам нашого сайту основні тези їхніх виступів та відповідей на запитання учасників зборів…
Віталій Кварцяний:
- У дитячій школі «Волині» нині працює приблизно 30 тренерів, які виховують 350 дітей різних вікових груп. Школа фінансується клубом, держава на це жодної копійки не витрачає. Водночас я не без гордощів можу сказати про те, що «Волинь» один із небагатьох клубів в Україні, де заборонено збирати гроші на придбання форми чи поїздок на турніри. Хто має якусь іншу інформацію про це, дуже прошу зголошуватися, повідомляти. Так, можливо, частина батьків і може скидатися на такі речі, але ми вважаємо, що в такому випадку страждає авторитет клубу, його слава.
…У нас бувають суботи-неділі, коли одночасно проводять матчі 7 команд, причому часто 5 з них грають виїзні матчі. Це все лягає на бюджет клубу. Розпочинав грунтовну роботу з клубом ще Василь Столяр. Він багато зробив, заклав підвалини нормального функціонування команди. Але настав час, коли через різні причини, в тому числі тиск влади на його бізнес, Столяр не зміг продовжувати працю із клубом. Нам посміхнулася удача й в клуб зайшов Ігор Палиця, який взяв на себе усі витрати на функціонування «Волині». Ця людина, справжній лучанин, не хоче від клубу великої слави чи дивідендів. Натомість «Волинь» наразі є одним із клубів, які зберегли структуру, школу, інфраструктуру. Таких клубів в Україні стає все менше й свіжий приклад із запорізьким «Металургом» всім відомий. Тому зрозуміло, що аби зберегти і примножити футбол на Волині, нам необхідно підтримати команду Ігоря Петровича на виборах 25 жовтня. Адже найгірше – це щось мати і загубити, бо повертати втрачені позиції дуже важко. Я часто в інтерв’ю кажу, що навіть якщо ми їдемо з програному матчу додому, то однаково щасливі, бо знаємо як важко без великого футболу людям в Житомирі, Вінниці чи Хмельницькому…
Нам треба не упустити шанс. Важко уявити, що буде, коли ми загубимо такого інвестора. Влада не може і не хоче зараз займатися спортом, здоров’ям нації. Але ж не можуть наші діти страждати від цього.
…Ми в клубі пережили різні часи, я застав ще футбол у партійні часи. Ходили тоді на матчі всі керівники міста та області. Хтось сам хотів, інших – затаскували на стадіон діти чи внуки. Якщо ж сьогодні «губернатор» області чи мер міста не приходить на футбол, то що говорити про таку владу?! Хіба можливо, аби в Англії, Франції чи Німеччині керівник громади не цікавився футболом?! Та його навіть не зареєстрували б кандидатом у мери! Тому в нашого мера, який про футбол забув, шансів точно немає!.. А Палиця, нічого не обіцяючи, взяв і зробив - 15 спортивних і 30 дитячих майданчиків.
…Ігор Петрович хоче, щоб ми дали якомога більше українських футболістів в команду, а я взагалі хочу волинських і луцьких. На жаль, не завжди це вдається і наші вихованці підтягуються до хорошого рівня. Але я хочу максимально волинської команди.
…Багатьох цікавить поліпшення інфраструктури. В інтернаті на вулиці Дубнівській, де проходять офіційні матчі ДЮФЛ, Фонд Ігоря Палиці «Новий Луцьк» буде робити невеличку трибуну з дахом від дощу і сонця. Сподіваємося, комфорт для глядачів покращиться і вболівальників побільшає.
Так само є плани на реконструкцію «Підшипника»: сидіння, дах. Сподіваємося, наслідки війни якомога швидше затягнуться і Фонд зможе більше увагу звернути і на стадіон в Теремно. Є вже затверджені плани облаштувати тут 3 штучних поля (60 на 40 м) і одне повне стандартне. Крім того, спорудимо тут роздягальні, всі умови для дітей. Усе це Ігор Петрович вже схвалив, але міська влада гальмує виділення документів на землю, тому ми не можемо розпочати будівництво. Теремнівський стадіон – це вже не тільки зручне для доїзду дітей і тренерів поле, але й історичне місце для луцького футболу. Тут тренувалися і Шевчук, і Тимощук, і багато інших відомих футболістів.
…Хотів би навести такий приклад «співпраці» нашої із владою. Є в нас гуртожиток на Привокзальній, де живуть нелуцькі юні футболісти. Раніше ми платили символічну 1 гривню за їхнє помешкання. Але облрада вирішила виселити хлопців (не продовжує угоду оренди), встановила нові розцінки і тепер разом із комунальним послугами проживання наших гравців обходиться у 160 тисяч гривень на рік. Водночас на розвиток дитячого футболу ще при покійному Борисові Клімчуку виділилося 250 тисяч на 48 команд, а нинішня влада на 67 команд виділила …140 тисяч гривень. Тобто, влада дала менше, ніж взяла у футбольного клубу.
…Я радий, що нарешті в нас є люди, які хочуть зробити Луцьк містом європейським. Ми можемо зробити так, що в Києві скажуть: «Бачите, а це в Луцьку зробили!». Новий «Авангард», великий спа-центр біля нього, який почав будуватися… До таких проектів руки і мізки влади ще довго не дійшли б.
Думаю, що якби Фонд «Новий Луцьк» не зробив би стільки хороших справ у різних галузях соціальної сфери - спорті, медицині, соціальній допомозі – то і влада наша нічого не робила б. А тепер перед виборами влада прокинулася, шукає шанси зберегтися.
…Є в нас батьки, які дуже прагнуть, аби їхні діти стали великими футболістами. На жаль, з усіма такого не станеться, треба бути готовими до того. Але повірте, якщо діти позаймаються в школі 10 років, вони набудуть не тільки специфічних футбольних якостей. Головне, щоб виросла порядна людина, чесна, розвинена. Щоб такі люди робили славу нашому краю та Україні. Можливо, вони гратимуть не в Прем’єр-лізі, а за Боратин чи Нововолинськ, але стануть при цьому порядними людьми, знатимуть, що таке плече друга, що таке команда… Це вже велике досягнення. Місія нашої школи і клубу – це не тільки виховати кваліфікованого футболіста, але людину, потрібну суспільству.
…Хочемо подякувати вам за те, що знайшли час прийти, що цікавитеся людьми, футболом, нашим клубом. Віримо, що зробите правильний вибір на виборах до місцевих органів влади 25 жовтня. Такий вибір, який зміцнить наш клуб, футбол в цілому в Луцьку, дасть шанс та надію. Переконаний, що Луцьку треба діяльного мера, а не обіцяючого.
Євгенія Жуховицька:
- Відповідаючи на запитання батьків стосовно костюмів для вихованців нашої школи, скажу, що їх ми вже замовили, костюми дошиваються за кошти клубу. На них ще слід прилаштувати нашу клубну символіку.
…Не можу не повідомити батькам про істотну проблему, яка не дозволяє клубу облаштувати футбольне поле в Теремно. Ми чотири роки намагаємося оформити землю тут для початку реконструкції. Адже без належного оформлення земельної ділянки нічого не можна будувати чи навіть під’єднати до електрики чи водопостачання тимчасову конструкцію, яку ми придбали для юних футболістів. Із міською владою триває довга переписка, хоч ми вже пропонували багато варіантів вирішення проблеми. Напевне, вдасться зрушити камінь з місця вже за нового міського голови і депутатів.
…Хотіла б звернутися до батьків наших вихованців, аби вони підтримували дітей в їхньому бажанні грати у футбол. Це здоров’я, це розвиток. Запрошую також усіх приходити на матчі нашої головної команди. Ви всі цікавитеся життям своїх дітей, цікавитеся їхнім належним розвитком. Приходьте в клуб до нас, цікавтеся своїми дітьми, приходьте із пропозиціями.
Олександр Товстенюк:
- Від початку діяльності фонд Ігоря Палиці «Новий Луцьк» витратив на добрі справи, які роблять кращою якість життя наших краян, майже 180 млн грн. Відзначу, що на спортивні програми – 25 мільйонів. Ви знаєте, що тільки в Луцьку зведено вже 15 футбольних полів біля шкіл, ми маємо амбітні плани побудувати через два роки ще 10 і кожна школа міста матиме біля себе такий майданчик.
Наразі немає жодної спортивної організації, яких би міськрада належно фінансувала, і яка б не зверталася по фінансову допомогу до нашого фонду. Скажу більше – що активніше працює Фонд Ігоря Палиці, тим частіше міська влада спрямовує до нас людей, не займаючись організацію спортивної роботи.
Спортивні програми Фонду – це оновлений «Авангард», майданчики Workout, волейбольні і баскетбольні майданчики. Ми робимо все, аби забрати дітей з вулиці, аби вони не курили не пили. Якщо є бажання дитини займатися спортом, їй треба дати можливість ним займатися. Саме на спортивну програму ми закладаємо левову частку бюджету фонду у 2016 році. До речі, дуже скоро «Новий Луцьк» отримає нову назву – Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом». Це передбачає й розповсюдження діяльності на всю область. Перші кроки зроблено – зведено 4 стадіони в Маневичах, Ківерцях, Любешові та Камені-Каширському. Через 5 років хочемо, аби такі об’єкти були в кожному районному центрі області.
Нині ми пішли на місцеві вибори потужною командою однодумців, аби взяти на себе ще більшу відповідальність за розвиток краю. Хочу, щоб ми не були байдужими, підтримали Ігоря Палицю, а якщо йдеться про спортивних людей, то також Віталія Кварцяного, який балотується в міську та обласну ради.
Відео виступу Олександра Товстенюка:
Коментарі
коментарів немає