Заступник начальника Головного управління Національної поліції у Волинській області Анатолій Петрушин розповів про правопорушення, які були зафіксовані правоохоронцями області з початку передвиборчої кампанії по сьогодні.

Про це він повідомив 11 листопада у конференц-залі готелю «Україна», під час круглого столу з представниками громадськості і правоохоронних органів.

За його словами загалом, на Волині зафіксовано 149 звернень до органів міліції, які тим, чи іншим чином стосувались проведення місцевих виборів. Анатолій Петрушин розповів, що вже традиційно лідерами звернень з приводу правопорушень є великі міста. У місті Луцьку зафіксовано 40 звернень, у Ковелі і Ковельському районі – 22, у Володимирі-Волинському – 12, у Маневичах – 18.

Загалом більшість повідомлень мали характер адміністративних правопорушень. Проте, управлінням внутрішніх справ також було розпочато 7 кримінальних проваджень.

Заступник начальника голови Волинської поліції розповів про кожне провадження окремо. Перше провадження було розпочато ще 12 жовтня і стосується нападу та побиття одного з кандидатів у депутати Луцької міської ради. На даний час слідчі дії ще проводяться, але особи тих, хто вчинив напад, досі ще не встановлені.

Друге кримінальне провадження було розпочато 22 жовтня в місті Ковелі, стосовно однієї особи, якій відмовили у реєстрації в кандидати. Відповідні слідчі дії ще проводяться.

Разом з тим, він зауважив, що до початку виборів, 22 жовтня, відбулось самогубство одного з голів виборчої комісії Луцького район. Провадження було розпочато за статтею «Умисне вбивство», але після проведення судово-медичних та криміналістичних експертиз було встановлено факт суїциду.

Також у Ковелі було встановлено  факт приховування виборчих бюлетенів. Але розбіжностей між кількістю отриманих та виданих бюлетенів працівниками органів правопорядку виявлено не було, тому було прийнято рішення про закриття провадження за відсутності складу злочину.

П’яте провадження було розпочато у м. Луцьку за фактом завчасного підписання не заповнених протоколів голосування. Протоколи були підписані не усіма членами виборчої комісії і не мали мокрої печатки, а отже не вважаються дійсними. Рішення по даному провадженню буде прийняте до кінця поточного місяця.

Анатолій Петрушин розповів, що найрезонансніше кримінальне провадження було відкрито у Камінь-Каширському районі. Воно стосувалось видачі виборчих бюлетенів родичам осіб, відсутніх в Україні на час місцевих виборів. У цьому кримінальному проваджені притягнуті до відповідальності не тільки члени виборчої комісії, але й особи, які проголосували замість інших, спотворивши результати волевиявлення.

Останнє кримінальне провадження було зареєстровано у Луцьку вже після виборів 29 жовтня, і стосувалось підкупу виборців. Наразі повідомлення про підозру ще нікому не висувались. Слідство продовжується.