Нардеп Антон Геращенко розповів про прийнятий сьогодні, 12 листопада, ЗУ «Про Державне Бюро розслідувань». Прикметно, що саме цим кроком народні депутати лишили прокуратуру можливості самостійно вести будь-які слідчі дії у тих чи інших кримінальних провадженнях, - інформує «Преса України».

Геращенко, зокрема, відзначив, що до прийняття цього закону Україна йшла довгих 19 років. Також, на його думку, це стане новим кроком до втілення подальших реформ.

«Тепер, після підписання цього Закону Президентом, у Генеральної прокуратури залишаться лише повноваження щодо нагляду за досудовому наслідком і подання державного обвинувачення в суді, так як це є в будь-якій нормальній Європейській державі! Сама боротьба за крісло Генерального Прокурора тепер стане набагато менш запеклою. Адже у прокуратури тепер не буде стільки каральних повноважень під дахом однієї організації. Функції слідства по справах, які раніше ставилися до повноважень ГПУ будуть передані Державному Бюро розслідувань, директор якого буде призначатися за підсумками відкритого конкурсу та затверджуватися колегіальним рішенням Кабінету Міністрів», - повідомив Геращенко у соцмережах.

Антон Геращенко також розповів про те, що до повноважень Бюро розслідувань відноситься слідство у справах про катування та розслідування правопорушень скоєних співробітниками правоохоронних органів Національної Поліції, Служби безпеки, прокуратури, державними чиновниками, не пов'язані з корупційними правопорушеннями, якими буде займатися Антикорупційне Бюро України.

Нагадаємо, за Закон (законопроект №2114) «Про Державне бюро розслідувань» свої голоси віддав 241 народний депутат. Закон набирає чинності з дня утворення Кабміном Державного бюро розслідувань, але не пізніше 1 березня 2016 р.

Кабміну рекомендовано утворити Бюро за рахунок штатної чисельності слідчих підрозділів Генеральної прокуратури, відповідних підрозділів Міністерства внутрішніх справ та інших органів державної влади, що протидіють злочинності та сформувати відповідну конкурсну комісію.