Його в архівах знайшли співробітники Служба зовнішньої розвідки (СЗР) Росії. Напередодні 70-річчя підписання пакту Молотова-Ріббентропа відомство розсекретило відразу 60 документів, які датуються 1935-1945 роками. Тут і конфіденційні записи зовнішньополітичних відомств деяких світових держав, шифровки та телеграми, спецповідомлення, секретні доповіді, складені в єдиному примірнику. В усіх цих документах підтверджується версія, яку свого часу висунули історики в СРСР.  

„Британський і французький уряди, підписавши Мюнхенську угоду 1938 року, зробили ставку на змову з Гітлером. У серпні 1939 року делегації цих країн зірвали московські переговори щодо створення антигітлерівської коаліції. Єдиним доступним на той момент заходом самооборони для Радянського Союзу стало укладення договору з Німеччиною про ненапад 23 серпня 1939 року. Цей договір дав змогу відвернути захоплення нацистами Прибалтики з подальшим перетворенням її на плацдарм для вторгнення на радянську територію. Матеріали, здобуті розвідкою в цей період, показують справжні наміри державних діячів провідних країн Європи”, - зазначено в офіційному повідомленні Служби зовнішньої розвідки РФ. 

Усі ці дані відсортував та проаналізував генерал-майор у відставці Лев Соцков. Його збірка під назвою „Прибалтика та геополітика 1935-1945 років” презентує ці сенсаційні документи. За словами історика, якби московські переговори були проведені успішно, Друга світова війна „могла б початися абсолютно в іншій конфігурації і піти абсолютно за іншим сценарієм”.