Стратегічні відносини між Україною та Польщею непомітно втратили прагматичну складову і почали ґрунтуватися на емоційному факторі.

Цю ситуацію необхідно міняти якомога швидше, оскільки виклики стрімко мінливого світу сусідам краще приймати спільно. Так вважає політолог Євген Магда, - повідомляє «Волинська правда».

Як зауважує Євген Магда, перемогу представників «Права і справедливості» на президентських і парламентських виборах у Польщі навряд чи можна назвати обнадійливою для України. «Справа в тому, - пояснює він, - що й  Анджей Дудата Ярослав Качинський дивляться на Україну без пієтету, а всередині «ПіС» досить сильний вплив «кресов`яків», в серця яких стукає попіл Волинської трагедії тисяча дев`ятсот сорок третього року».

Експерт також зауважує, що, як би цинічно це не звучало, але Польщі на руку можливий крах Мінського формату врегулювання на Донбасі, до якого вона так і не зуміла підключитися. Для Варшави Київ потрібен не тільки як ретранслятор позиції Вашингтона,  а стратегічний союзник, здатний допомагати більш активно, ніж представники країн Західної Європи. «Право і справедливість» критикує своїх опонентів з «Громадянської платформи» за надмірну пронімецьку позицію, і в якості альтернативи на правах партії влади буде просувати ідею Балтійсько-Чорноморського союзу, реалізація якого без української сторони навряд чи реалістична.

Зазначаючи, що сьогодні ні в Польщі щодо України, ні в України щодо Польщі немає чіткої стратегії, Магда наголошує: «Паризькі теракти здатні дати імпульс пошукам спільного інтересу, де Варшаві належить зіграти першим номером, а Києву - навчитися прагматичній і передбачуваній політиці у відносинах зі стратегічним партнером». На його думку, анонсований на грудень 2015 року візит до України Анджея Дуди міг би закласти основи для перезавантаження польсько-українських відносин, зробити їх прагматичними і націленими в майбутнє, а не зацикленими виключно на минулому.