Новим головою Ковельської районної ради став 41-річний Андрій Броїло (на знімку – в центрі), позапартійний, керуючий справами ради, який балотувався до представницького органу від партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність». Під час волевиявлення, яке відбувалося в таємному режимі, за нього проголосували 18 із 34-х депутатів - пише Kowel.com.ua.
Єдиний опонент переможця – 61-річний директор Ковельського комбікормового заводу, керівник місцевого осередку ВО «Батьківщина» Володимир Андросюк набрав 13 «голосів».
Але, перш за все, приємно вразила висока організація проведення пленарного засідання першої сесії районної ради, яка в жодне порівняння не йде з тим, що сталося на «інавгурації» ковельського мера та нових депутатів міськради. Голова районної виборчої комісії Антоніна Комісарук провела справжній майстер-клас для таких «організаторів» виборів, як голова міськвиборчкому Світлана Карпук.
«Кількість виборців по округах була дуже не пропорційною і становила від 1789 виборців на окрузі № 28, це Поворська сільська рада, і 245 виборців на «тридцятому» виборчому окрузі – Ситовичівська сільрада, що явним чином вплинуло на результати виборів», – констатувала Антоніна Комісарук.
З посиланням на реквізити постанов райвиборчкому, Антоніна Олексіївна озвучила рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів, оголосивши новий депутатський склад ради. Тим самим, вона законним чином забезпечила районним депутатам (відтак і райраді) правовий статус набуття повноважень. Отож, на відміну від міських депутатів, районні можуть не сумніватися у власній юридичній легітимності.
Потім слово було надано уже колишньому голові ради Ігорю Верчуку. Кажучи про свого наступника та його «зама», він висловив «декілька рекомендацій»: кого особисто не хотів би бачити на цих керівних посадах.
«Це звичайно, представники колишньої Комуністичної партії України. Як їх визначити? Дуже просто! Вони вийдуть на трибуну і будуть користуватися риторикою Комуністичної партії Радянського Союзу. Мені не хотілося, щоб це були колишні представники Партії регіонів, чи їхні сателіти – там «Сильна Україна», чи таке інше. Щоб вони з трибуни говорили, що можуть захищати інтереси Ковельщини. Вони можуть бути депутатами, але керівні посади – давайте поставимо бар’єр!.. Я хотів би, щоб одним із претендентів був Броїло Андрій Петрович, який має надзвичайно великий досвід роботи у районній раді», – мовив Ігор Верчук.
Під оплески присутніх Ігор Васильович вручив грамоти депутатам Ковельської районної ради VI скликання – своєму заступнику Галині Коляді, Сергію Повару, Лідії Козулі, Віктору Лук’янчуку і Тетяні Марчук. Як це не парадоксально, але жоден з них на цих виборах депутатом не став. А від Тойкутської сільради, де балотувалася Лідія Козуля, в райраді взагалі нема жодного обранця!
«Дуже важко сьогодні пояснити жителям Ковельщини: чому по округу людина, яка посіла третє, чи четверте місце, є депутатом якоїсь ради, а той, хто став переможцем на окрузі, не став депутатом. Це незрозуміло для всіх. Це є великою помилкою», – розкритикував виборчу «схему» Ігор Верчук (на фото – справа, Галина Коляда – зліва).
«Сьогодні для депутатів районної ради є перший екзамен. Вам сьогодні треба вибрати командира вашого судна, корабля, з яким ви разом будете йти. Був такий мультфільм: як ви човен назвете, так він і попливе. От сьогодні ту назву вам треба вибирати. Я думаю, ви це будете робити з душею, серцем, мудрістю», – побажав депутат Волинської обласної ради, голова Ковельської РДА Віктор Козак, згадавши знаменитого анімаційного персонажа капітана Врунгеля і його яхту «Біда».
Кандидатуру Андрія Броїла на посаду голови райради запропонував «перший номер» районної «Солідарності» В’ячеслав Сидорук, а Володимира Андросюка – депутат від «Батьківщини» Олександр Титомир.
Андрій Броїло розповів про те, що народився та проживає у селі Доротище Ковельського району, одружений, має п`ятеро дітей, є фаховим агрономом та магістром державного управління, обирався сільським головою і якось «навіть півдня був начальником районного управління сільського господарства».
«В разі обрання головою я буду намагатися разом із депутатським корпусом зберегти правонаступництво отих всіх хороших починань ради попередніх скликань, які були започатковані. А недоліки будемо виправляти і їх не повторювати... Я не бачу подальшої роботи ради, якщо вона не буде проходити в конструктиві, діалозі, співпраці, в першу чергу, між депутатськими фракціями, незалежно від політичного спрямування», – наголосив Андрій Броїло.
За його словами, необхідно переглянути бюджетні програми, яких в Ковельському районі є велика кількість, але не всі вони – ефективні, не на всіх знаходиться фінансування. Рада має розробити і ухвалити декілька, або одну комплексну програму підтримки АПК, щоб аграрники на Ковельщині відчули, що вони є не тільки основними платниками податків, але й мають сприятливе середовище.
Володимир Андросюк, родом з Любомльщини, також за спеціальністю – агроном. Керував у Ковелі насіннєвою станцією, 9 років відпрацював у міськкомі компартії України, після чого «піднімав» райсільгоспхімію, був на інших керівних посадах.
«Якщо ви дозволите очолити даний напрямок роботи, в першу чергу докладу максимум зусиль, щоб, відкинувши всі політичні амбіції і погляди, об’єднати депутатський корпус на благо громади району, щоб робота депутатів проходила в тісній співпраці з Ковельською райдержадміністрацією, іншими службами… Я розумію і з повною відповідальністю визнаю, яку ношу беру на себе. І це тоді, коли населення як Ковельщини, так і всієї України, доведене до межі бідності, зубожіння і відчаю. І я сьогодні запевняю всіх, що в серці моєї роботи буде проста людина», – виголосив Володимир Андросюк.
«У процесі роботи ради буде виносить якесь дуже важливе для громади району рішення, але воно йтиме в розріз із принципами вашої партії. Як ви тут поступите?» – запитав Андросюка депутат від «Солідарності» Аркадій Степанюк.
«Якщо питання вирішується для добробуту району, покращення життя людей, значить, я запевняю, що тут політичні амбіції і політичні погляди будуть відсутні», – відповів Володимир Андросюк.
Відбулося обговорення двох кандидатів на керівну посаду.
«Молодість і досвід бере вже своє. І треба цьому, напевно, дати хід. Я повністю підтримую Броїла Андрія Петровича на цю посаду… Прошу вас, депутатів, підтримати Юрія Петровича на посаду голови Ковельської районної державної адміністрації… (оплески в залі) Перескочив! З ради перейде на адміністрацію, того що потім об’єднання буде і цих, так що він об’єднає дві посади. Я уступлю», – пообіцяв голова РДА Віктор Козак.
Громадський активіст Микола Печенюк, який безуспішно балотувався на посаду міського голови, дивувався, що «нові районні депутати не хочуть задати питання», і виходить, що «байдужість знову проявляється у новообраних депутатів». Так само, як і Печенюк, не сказав кого підтримує і найстарший депутат райради, сільський вчитель Микола Чуль з Радикальної партії Олега Ляшка, який більше говорив про підтримку і розвиток села.
«Бажаю, щоб ті, хто буде голосувати, когось з двох підтримали. І не попадайте, щоб ще когось шукати… є такі у нас думки…», – застеріг настоятель Благовіщенського собору Василь Мичко, якого обрано до ради від ВО «Батьківщина», очевидно, маючи на увазі можливий «проліт» обох кандидатів.
Однак таємне голосування засвідчило перемогу Андрія Броїла, хоча й мінімальну. Не підтримали жодного кандидата – двоє депутатів, один бюлетень для голосування виявився не дійсним.
«У моїй особі ви будете мати постійного помічника», – запевнив Володимир Андросюк, привітавши новообраного голову.
Втім, подальший розвиток подій змусив, принаймні журналістів, засумніватися в тих словах. Після тривалих кулуарних переговорів, за пропозицією лідера осередку ВО «Свобода» Юрія Мельника, депутати перенесли питання обрання заступника голови районної ради на друге пленарне засідання першої сесії. Причому представники від УКРОПу взагалі відмовилися голосувати.
Присвоївши Андрію Броїлу п’ятий ранг посадової особи місцевого самоврядування, депутатський корпус знову «спіткнувся», цього разу об проект рішення щодо умов оплати його праці. У проекті йшлося про «щомісячну надбавку за високі досягнення у праці» «з урахуванням надбавки за ранг та надбавки за вислугу років», «щомісячне преміювання» та «щорічне надання матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та допомоги на оздоровлення в розмірі середньомісячної заробітної плати».
Все це викликало негативну реакцію депутатів, насамперед, від «Батьківщини».
«У нас вчителі сьогодні «сидять» на мінімальній зарплаті, а тут будемо виплачувати посадові оклади по самій вищій тарифній шкалі і премії», –обурювався Володимир Андросюк.
«Якщо взяти досвід попередніх скликань, то ніколи не виникало ніяких проблем під час розгляду таких питань. Ми завжди одноголосно підтримували. Це – нормальна практика, яка є в інших радах», – нагадав Андросюку «свободівець» Юрій Мельник.
«Що тут маски-шоу робите?! Дійсно, вчителі ні хрєна нічого не мають, а тут…», – підвів «риску» Олександр Титомир.
Друге пленарне засідання обіцяє бути не менш цікавим
Коментарі
коментарів немає