Обсяг експорту товарів у січні–вересні порівняно з відповідним періодом 2014р. зменшився на 7,2% і становив 460,8 млн.дол.США, імпорту – на 23,3% і складав 424,9 млн.дол. Позитивне сальдо склало 35,9 млн.дол., проти негативного 57,4 млн.дол. у січні–вересні 2014р - інформує Головне управління статистики у Волинській області.

У загальному обсязі експорту товарів переважали електричне обладнання, деревина і вироби з неї, механічні пристрої, пластмаси, полімерні матеріали, меблі, текстильний одяг, соки плодові, м'ясо та субпродукти, молочні продукти, жири та олії, зернові культури, насіння і плоди олійних культур.
До країн Європейського Союзу експортовано товарів на 344,2 млн.дол. (74,7% загального обсягу), що на 3,5% більше, ніж у січні–вересні минулого року.
Вагомі експортні поставки товарів серед країн-членів ЄС здійснювалися до Німеччини, Польщі, Нідерландів, Словаччини, Австрії та Литви.
Серед інших країн світу найбільше експортували товарів до Російської Федерації, Казахстану, Білорусі, Молдови та Туреччини.
В товарній структурі імпорту переважали електричне обладнання, засоби наземного транспорту, крім залізничного, механічні пристрої, пластмаси, полімерні матеріали, каучук, гума, чорні метали та вироби з них, деревина і вироби з неї, добрива, живі тварини, м’ясо і субпродукти.
З країн Євросоюзу надійшло товарів на 358,7 млн.дол., що на 20,2% менше, ніж у січні–вересні 2014р. і склало 84,4% загального обсягу.
Серед країн ЄС найбільше товарів отримано з Угорщини, Німеччини, Польщі та Франції.
Серед інших країн світу переважали поставки товарів з Російської Федерації, Білорусі, Китаю, США.
В область надійшло іноземної давальницької сировини на 130,8 млн.дол., що на 18,1% більше, ніж у січні–вересні 2014р. Експорт готової продукції, виготовленої з імпортної давальницької сировини, становив 167,2 млн.дол. (на 17,2% більше).
У січні–вересні обсяг експорту послуг у порівнянні з відповідним періодом 2014р. зменшився на 14,5% і склав 38,1 млн.дол.США, імпорту – на 31,3% і становив 10,5 млн.дол. Позитивне сальдо склало 27,6 млн.дол. (торік –29,2 млн.дол.).
Експорт послуг країнам Європейського Союзу становив 36,1 млн.дол. (94,8% загального обсягу) та скоротився відносно відповідного періоду минулого року на 13,2%. Зокрема, зменшились обсяги ділових послуг, з ремонту та технічного обслуговування, послуг, пов’язаних з подорожами, автомобільного транспорту та з будівництва.
Головними партнерами в експорті послуг серед країн-членів ЄС були Австрія, Німеччина та Польща.
Серед інших країн найбільші обсяги послуг надавали Білорусі, Російській Федерації та Панамі.
Імпорт послуг від країн Європейського Союзу становив 8,5 млн.дол., що на 31,1% менше, ніж у січні–вересні 2014р. і склав 80,6% від загального обсягу. Зокрема, скоротилися обсяги послуг з будівництва, ділових, роялті та інших послуг, пов’язаних з використанням інтелектуальної власності, з ремонту та технічного обслуговування, у сфері телекомунікації, комп’ютерні та інформаційні, послуги, пов’язані з подорожами, транспортні. Поряд з цим, зросли обсяги послуг, пов’язані з фінансовою діяльністю.
Основними партнерами в імпорті послуг серед країн ЄС були Німеччина, Польща, Швеція та Кіпр.
Серед інших країн найбільші обсяги послуг одержували від Швейцарії, Російської Федерації, Казахстану та Білорусі.
За січень–вересень в економіку області іноземними інвесторами вкладено 8,7 млн.дол.США прямих інвестицій (акціонерного капіталу). Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу), внесених в економіку області за весь період інвестування, на 1 жовтня 2015р. становив 248,5 млн.дол., або в середньому по 239,1 дол. на одного жителя.
Інвестиції в область надійшли з 39 країн світу. Основними країнами-інвесторами, на які припадало майже дві третини загального обсягу прямих інвестицій, були: Кіпр, Польща, Швеція.
Найбільше інвестицій отримали господарюючі суб’єкти міст Луцька, Нововолинська та Луцького і Ковельського районів. У ці регіони спрямовано 90,1% всіх інвестицій.
На промислових підприємствах зосереджено 70,0% внесеного з початку інвестування іноземного капіталу, зокрема, на підприємствах з виготовлення виробів з деревини, паперу та поліграфічної діяльності; виробництва меблів, іншої продукції; ремонту та монтажу машин і устаткування; виробництва харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів; виробництва гумових та пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції.