Грандіозний скандал вибухнув після виходу останнього номеру журналу Spiegel. Німецьке видання в одному зі своїх матеріалів звинуватило фармацевтичну компанію Tutogen з Баварії в тому, що вона купувала в Україні органи померлих. Ще жахливіші звинувачення були в тому, що відбувалося препарування без дозволу і відому рідних та близьких наших співгромадян.
Журналісти оперували внутрішніми документами компанії, які потрапили до їхніх рук. Наприклад, у 2000 та 2001 році, як зазначається у паперах, в нашій державі на „замовлення” Tutogen було препаровано 1 152 трупи. Надбанням громадськості стали навіть ціни на органи: по 42,90 євро за плечову кістку або стегно, від 13,30 до 16,40 євро - за білясерцеву сумку залежно від її розміру.
Видання Spiegel наводить навіть слова постраждалої від цих злочинних операцій мешканки Києва Олени Крат. Вона розповіла, що дозволила медикам взяли смужки шкіри з тіла її померлого батька. Але коли отримала його для поховання, виявилось, що були видалені усі сухожилля, кістки і хрящі.
В українському міністерстві охорони здоров’я відразу відреагували на цю інформацію. Журналістів звинуватили у спробі дискредитувати владу нашої держави неправдивими повідомленнями про те, що в Україні начебто відбувається незаконна торгівля органами померлих. Навели навіть інформацію, що державне підприємство „Біоімплант” не здійснює забір органів у померлих для трансплантації, а натомість займається виготовленням біоімплантатів.
Відповідну інформацію, що надійшла з Німеччини, почали перевіряти і наші правоохоронні органи. Служба безпеки України і Генеральна прокуратура вивчають дані, якими оперували журналісти, і після завершення перевірки обіцяють повідомити її підсумки українській громадськості і правоохоронним органам Німеччини.
В свою чергу німці також розпочали роботу в компанії Tutogen. Прокуратура міста Бамберг розслідує діяльність баварської фармацевтичної компанії. Прокурор Йозеф Дюзель пообіцяв перевірити інформацію журналу Spiegel, згідно з якою фірма незаконно купувала в Україні органи померлих. До речі, прокурор наголосив, що інформація про порушення в діяльності Tutogen вже надходила до німецьких слідчих органів у 2003 і 2005 роках, проте тоді до розслідування справа не дійшла.
Помилка в тексті?Виділи її мишкою та натисни Ctrl + Enter
Коментар буде опубліковано після модерації
Коментарі
коментарів немає