Сьогодні 16 грудня, під час засідання виконавчого комітету Луцької міської ради, начальник управління охорони здоров’я Микола Якимчук доповів по проекту комплексної міської програми «Здоров’я лучан» на 2016-2018 роки.
Він розповів, що під час аналізу рівня здоров’я населення міста були виявлені негативні показники. Зокрема зростає смертність лучан, скорочується очікувана тривалість життя, зростає рівень захворюваності.
Микола Якимчук поінформував, що найбільшу смертність серед населення викликають серцево-судинні захворювання. На другому місці – онкологія. Залишається високою захворюваність на соціальні хвороби, такі як туберкульоз і ВІЛ. Значно підвищився показник травматизму.
Начальник управління охорони здоров’я зауважив, що негативні показники зберігаються через низьку санітарну культуру населення та малий відсоток лучан, які займаються фізичною культурою і спортом.
Микола Якимчук звернув увагу членів виконкому на те, що витрати, які держава дає на охорону здоров’я, є недостатніми і не відповідають реальним потребам. Це створює проблему гарантування безоплатного рівня допомоги надання медичної допомоги. Та безоплатне забезпечення лікарськими засобами пільгової категорії громадян.
Начальник управління охорони здоров’я розповів, що у цьому році завершуються дії ряду програм. Зокрема програма імунопрофілактики, покращення репродуктивного здоров’я населення, боротьби з онкологічними захворюваннями. Це стало причиною створення нової програми, яка дала б можливість вплинути на демографічну ситуацію, поліпшити здоров’я лучан, підвищити якість і ефективність медико-санітарної допомоги, поліпшити доступ громадян до охорони здоров’я, покращити якість надання медичних послуг.
Микола Якимчук розповів, що програма отримала конструктивний висновок в департаменті економічної політики, та управлінні фінансів і бюджету Луцької міської ради. Вона складається з 12 розділів, в яких виокремленні напрямки, які потребують фінансування з міського бюджету.
Серед пунктів - проведення ремонтів, закупівля сучасного медичного обладнання, та оновлення існуючого, наближення первинної медико-санітарної допомоги для жителів Луцька в межах пішохідної доступності.
Загалом на реалізацію нової програми потрібно 202 мільйони гривень, з них 105 мільйонів буде виділено з міського бюджету.
Коментарі
коментарів немає