«Добровільно-примусові» внески стали обов’язком у багатьох навчальних закладах. Крім того, прозорість їх використання залишається на дуже низькому рівні. Батьки не завжди знають, куди і на що витрачають їх гроші. Благодійні фонди розвитку при навчальних закладах заберуть безліч проблем у батьків, будуть ефективним механізмом залучення додаткового фінансування, що дасть змогу уникнути таких конфліктів. Про це йдеться на сайті Фонду Ігоря Палиці «Новий Луцьк».
Цього року Фонд Ігоря Палиці «Новий Луцьк» та Волинський інститут права підписали Меморандум про співпрацю, в рамках якого батьківським комітетам Луцьких навчальних закладів допоможуть оформитися юридичними особами і навчать батьків вести прозору фінансову звітність та подавати заявки на участь в грантових програмах.
«Сьогодні ситуація така, що нестача коштів є постійною і це особливо відчувається в батьків молодих сімей і от саме завдяки цьому меморандуму ми мали можливість серед всіх освітніх закладів розпочати процедуру створення ось цих благодійних фондів. Наше основне завдання на сьогодні показати, наскільки справді благодійний фонд може ефективно діяти в тих умовах, які є на сьогодні», - зазначила директор ОМГО «Волинський Інститут Права» Ірина Гайдучик.
Згідно з умовами, Фонд «Новий Луцьк» бере на себе всі фінансові витрати на реєстрацію, відкриття банківського рахунку, допомагає виписати статут , залучаючи фахівців та організовує навчання індивідуально для представників окремих навчальних закладів. Такі заняття проводяться на базі Офісів розвитку кварталу.
Працівники Офісу ставлять собі за мету донести батькам інформацію, що благодійні фонди дадуть можливість контролювати та прозоро використовувати кошти батьків, спонсорів та донорів, які можуть надавати допомогу навчальним закладам, а також зробити батьківську громаду та працівників навчального закладу однією командою, які будуть працювати на благо освітнього закладу.
Хоча програма була спочатку розрахована на дошкільні навчальні заклади, все ж першими на експеримент наважилися батьки Луцької ЗОШ №11. Поборотися за грантові кошти та прозорість використання вже існуючих вирішили батьки ще однієї Луцької школи – ЗОШ №16. Вони звернулися до Офісу розвитку кварталу, де їм надали всю необхідну інформацію та допомогу.
Мама першокласника Наталія Рубльова каже, що, створивши фонд розвитку при школі, тут переймають досвід європейських країн.
В дошкільних навчальних закладах діти проводять більше часу, ніж вдома , тому батьки хочуть аби їхні діти знаходилися в гарних приміщеннях, мали хороші умови та розвивалися гармонійно. Такої ж думки батьки дітей, які навчаються в садочку №3 «Зоряний» у Луцьку. У них виникло бажання якось допомогти собі і садочку.
«На жаль, не міліонери, великих коштів не маємо і тому почали думати, щоби зробити. Найперше ми виходили з того, де нам взяти кошти. Почали думати як ці кошти залучити до нас, в наші умови, в наші реалії. Ось прийшли до того, що треба юридична особа, ось благодійний фонд створили. Ми створили його нещодавно, ще в нас ніяких досягнень поки немає, зараз напрацьовуємо, стараємось залучити кошти. Тому будемо надіятися, що знайдуться меценати, не тільки наші українські, міжнародні, які допоможуть нам в чомусь, з кожного по копійці, а бідному сорочка, як то кажуть. Тому будемо працювати над цим», – розповів керівник фонду розвитку дошкільного навчального закладу «Зоряний» Петро Петрук.
Коментарі
коментарів немає