Сьогодні у Волинській облдержадміністрації відбулось підсумкове засідання колегії Головного управління Держгеокадастру області.

Начальник Управління землеустрою та охорони земель Головного управління Держземагентства у Волинській області Неля Коблюк доповіла про роботу з розроблення документації землеустрою, та виділення земельних ділянок учасникам АТО і сім’ям загиблих військових.

За її словами станом на 10 грудня до Головного управління Держгеокадастру і органів місцевого самоврядування надійшло 5255 заяв від учасників АТО, та членів родин загиблих військовослужбовців. З них саме до головного управління звернулось 1211 заявників, а до органів місцевого самоврядування - 4044. Для розроблення документації землеустрою розглянуто і надано 3430 дозволів, на загальну площу 1488,8 Га. Це становить 65,3% від кількості поданих заяв.

Неля Коблюк доповіла, що найнижчі показники розглянутих заяв у м. Володимирі-Волинському (38%),  Луцькому (44%), Маневицькому  (45%) і Ратнівському (53%) районах .

Як з’ясувалось багато учасників АТО не укладають договорів на розроблення документації землеустрою, що свідчить про недостатню роз’яснювальну роботу серед населення.

Для учасників АТО і їх сімей, яким вже надані дозволи на розроблення документів землеустрою зарезервовані масиви земельних ділянок загальною площею 3894 Га. З них для будівництва житлових будинків - 1426 Га. Загалом зарезервований обсяг земельних ділянок дає можливість забезпечити ще 9400 заяв учасників АТО.

«Якщо співставити кількість зарезервованих земель ділянок у районах і містах з кількістю необхідних ділянок для учасників АТО, то напрошується висновок, що не всі територіальні органи Держгеокадастру в області  відповідально поставились до виконання розпорядження Кабінету Міністрів» - зауважила Неля Коблюк.

Вона додала, що недостатньо земельних ділянок відведено у Ковельському, Маневицькому, Ратнівському районах. А в деяких містах районного значення (Ківерці, Рожище, Берестечко), та містах обласного значення зарезервовані земельні ділянки взагалі відсутні.