Проект бюджету на 2016 рік готує нововведення для усіх медиків. Так, вторинну ланку планують забрати з підпорядкування місцевих бюджетів. Наразі, в облдержадміністрації збирають розрахунки.

Про це стало відомо під час засідання постійної комісії міської ради з питань освіти, охорони здоров’я, материнства і дитинства Луцької міської ради 18 грудня, - пише Інформаційне агентство Волинські новини.

Так, начальник міського управління охорони здоров’я Микола Якимчук повідомив, що у проекті державного бюджету на 2016 рік, який внесений на розгляд парламенту 10 грудня, є чимало «сюрпризів» для медичної галузі.

Так, Міністерство фінансів уже поінформувало листом, що згаданим документом пропонується з 1 січня 2016 року вивести з фінансування місцевого і районного рівнів заклади вторинної і третинної ланки медицини.

Якщо це відбудеться, то з 1 січня наступного року, з міського підпорядкування будуть виведені Луцька міська клінічна лікарня, Луцький пологовий будинок, дитяча поліклініка і стоматполілініка. На місцевому фінансуванні залишаться лише центри первинної медико-санітарної допомоги (колишні поліклініки) і амбулаторії, якщо такі є.

До слова, у Центрах ПМСД, згідно із медичною реформою мають працювати сімейні лікарі. А медики вузьких спеціальностей: хірург, окуліст, невропатолог акушер-гінеколог і педіатр можуть працювати у закладах первинної ланки до 2020 року.

Щоправда, як насправді відбудеться передача фінансування закладів, поки що не знає ніхто. Оскільки поки що з цього приводу тривають дискусії у парламентських комітетах.

Зі слів Миколи Якимчука, 17 грудня в обласному управлінні освіти уже з цього приводу відбулася нарада за участю всіх керівників. Поки що, на виконання листа з Мінфіну, райони і міста дають розрахунки в обласне управління охорони здоров’я, скільки коштів заплановано на заклади вторинної ланки, які фінансуються з місцевих та районних бюджетів.

Однак поки що державні мужі до кінця не домовилися, як це буде реалізовано: чи все різко передасться з 1 січня, чи, можливо, буде визначений перехідний період. Крім того, не виключено, що лікарні у великих обласних центрах таки залишаться на місцевому фінансуванні.