15 бійців АТО проходять черговий етап фізичної, психологічної та емоційної реабілітації, на базі санаторію «Пролісок».

Вісім із 15 таких реабілітаційних виїздів профінансував Фонд Ігоря Палиці «Новий Луцьк». У санаторії «Пролісок» у Ківерцівському районі 15 учасників АТО отримали можливість відпочити, полікуватися, поспілкуватися і … потворити, - повідомляє прес-служба Фонду.

Бійці розповідають, що окрім труднощів психологічних є ще й соціальні, зокрема проблема із працевлаштуванням.

Максим Леончук, учасник АТО, каже, що перед мобілізацією працював на приватній фірмі, після повернення, з’ясувалося, що його місце вже зайняте.

Вояки, які мали б отримувати післястресову допомогу, натомість мають додаткові хвилювання – відчуття покинутості та непотрібності. А ще може бути нерозуміння з боку рідних, близьких. «Зійгрій душу» – так називається волонтерський мистецько-психологічний реабілітаційний проект , що охопив близько трьохсот бійців.

Керівник проекту «Зігрій душу» Анна Лисакова, розповідає, що в ході проекту був напрацьований ціний практичний досвід. Це дасть змогу допомагати солдатам з інших областей.

«До сьогоднішнього дня ми вже маємо зовсім іншу програму, аніж була у нас раніше. Адже тоді хлопці бцли тільки після бою, а зараз вже такі, які півроку а то й більше вдома, вони вже більш адаптовані. Тому є інші потреби, інші якісь питання, цілі, але програма має жити, тому що вона дає результат для хлопців. Ми вирішили, що будемо не лише психологічну реабілітацію робити, але інформувати хлопців і теж якимось чином вивчати питання. З яких вони не можуть зробити в реальному житті», – зазначає Анна.

У реабілітаційній програмі – різноманітні заняття, у тому числі – робота і з психологом та психіатром. А розповідати хлопці мають про що.

«Вони мене сприймають, як друга. Я для них, як подружка – сетра, мама, подружка – будь-хто, з яким просто можна поговорити, посміятися» – ділиться враженнями психолог проекту Олена Тарасюк.

Аби долучитися до благої справи, Сергій Никорович приїхав на Волинь із Коломиї. Він, спадковий гончар, долучає тих, хто пережив страх руйнації, творити магію народження нового.

«Головне – прямий дотик з чимось таким живим, що вони мужуть створювати, то так само береться шматочок глини і з того вже створюється якась робота. Оце як створення світу», – зазначає Сергій.

До таїнства творення долучився і гість – виконавчий директор Фонду Ігоря Палиці «Новий Луцьк» Орест Маховський. Він розповів бійцям про діяльність Фонду, про допомогу власне учасникам АТО. Це – не лише реабілітація, адресна матеріальна допомога, юридичний супровід тих, хто повернувся, а й прямі постачання на передову.

«Нічого не було ні в державному, ні в обласному бюджеті. І ми тоді з рядом інших меценатів, поділивши всі проблеми, які є, фінансували по Україні з підприємствами в частині забезпечення оптикою, раціями, обмундируванням, касками, бронежилетами і всім іншим», – зазначив чоловік.

Відтепер допомогу Фонду отримати буде простіше – оскільки сфера його діяльності розширюється на всю область. Філіал організації буде у кожному районному центрі. Туди звертатимуться не лише по допомогу, а й зі своїми ідеями, проектами. Спільно із виконавчою владою, зі слів Ореста Маховського, область може досягнути неабияких результатів, послужити взірцем для інших регіонів. Головне – поставити мету і тільки разом її досягати.

Як повідомлялося, оновлена волинська здравниця оснащена водолікувальним комплексом і сучасним медико-реабілітаційним обладнанням.