Депутати Волинської обласної ради сьогодні 24 грудня розглянули проект рішення «Про внесення змін до рішення Волинської обласної ради про обласний бюджет на 2015 рік».

Директор департаменту фінансів Волинської ОДА Ігор Никитюк доповів, що на бюджетній комісії було прийнято рішення виділити субвенцію для забезпечення житлом ковельські сім’ї загиблих учасників АТО у сумі 1 296 160 грн. за рахунок резервного фонду.

Голова постійної комісії з питань бюджету фінансів та цінової політики Волинської обласної ради Людмила Кирда розповіла, що ці кошти комісія пропонує виділити з обласного бюджету на придбання 3 квартир у місті Ковель. За її словами вже виділено 920 000 грн. з державного бюджету і 420 000 грн. з Ковельського міського бюджету. Але цього недостатньо.

Депутати почали дискусію про доцільність поспішати з придбанням житла та зменшення резервного фонду. Дехто запропонував передбачити кошти на житло у бюджеті наступного року.

Директор департаменту соціального захисту населення Оксана Гобод розповіла, що протягом 2015 року було прийнято дві державні програми. Перша програма стосувалась забезпечення житлом сімей загиблих учасників АТО, та інвалідів 1-2 групи з числа учасників АТО, які втратили нижні кінцівки. На забезпечення сімей загиблих і інвалідів держава виділила 7 109 000 грн. Зазначена субвенція була пропорційно розподілена між 10 адміністративними одиницями. Зокрема кошти отримали Володимир-Волинський, Іваничівський, Камінь-Каширський, Луцький, Локачинський, Рожищенський, Турійський райони, та міста Володимир-Волинський, Ковель і Луцьк.

Оксана Гобод каже, що урядом для Волині була визначена середня ціна квадратного метру житла - 6 991 грн., яка не відповідає ринковим цінам у містах обласного значення. Отже, за виділені державою кошти житло змогли придбати тільки в районах.

Оксана Гобод також розповіла, що відповідно постанови Кабінету Міністрів 348 передбачали можливість співфінансування благодійних коштів, коштів від самих сімей загиблих або інвалідів війни, та коштів місцевих бюджетів для виплати суми на придбання житла на первинному або вторинному ринку.

У Луцьку спромоглись додати необхідну суму, та придбали 3 квартири. У Ковелі ж змогли купити тільки одну, і ще за одну сплатили лише половину суми. За словами Оксани Гобод, якщо вона не буде проплачена повністю то державна субвенція повернеться назад  в державний бюджет.

Депутати надали слово представнику Ковельської громадської організації членів родин загиблих в АТО «Віра» матері загиблого військового Людмилі Данилевич. Вона досить різко висловлювалась в бік депутатів, називаючи їх бюрократами.

«92 мільйони на дорогу Луцьк-Ковель чи Львів чи що там. Та дайте на 1 мільйон менше. Закатайте на 50% чи на 20 менше, чи скільки ви там закатуєте в асфальт? Зробіть дійсно дорогу по совісті. Невже ще на крові наших дітей вам хочеться заробляти ці гроші? Невже немає совісті в нашого керівництва?» - зауважила Людмила Данилевич.

Під кінець промови жінка зірвалась на крик, вимагаючи негайно надати житло всім родинам загиблих, і більш не зволікати з цим. Дехто їй намагався пояснити, що неможна виділити гроші, яких немає.

Голова Волинської обласної ради Ігор Палиця запропонував вихід з ситуації. Він розповів, що в його фонді «Новий Луцьк» заплановані кошти для учасників АТО та їх родин у сумі 10 мільйонів.

Тож він готовий взагалі зняти питання з розгляду, та сплатити всю необхідну суму з фонду.

Проте, Людмила Данилевич ніяк не могла вгамуватись і продовжувала робити зауваження президії та депутатам.

Ігор Палиця наголосив, що в останнє приймає рішення під тиском. Аби заспокоїти представника громадської організації «Віра» він просто в залі віддав розпорядження  голові правління фонду «Новий Луцьк» Олександру Товстенюку розібратись з проблемною ситуацією.