Продажі палива за два роки суттєво скоротилися, а заправних станцій менше не стало. Найпопулярніший метод збереження прибутковості для АЗС – відхід у тінь, вважає директор консалтингової групи А-95 Сергій Куюн - інформує Голос столиці.
Не менш 6 млрд гривень державний бюджет України втратив через нелегальний ринок палива. Про це в ефірі радіостанції Голос Столиці заявив директор консалтингової групи А-95 Сергій Куюн.
«3,3 млрд гривень в 2015 році - це тільки акциз і ПДВ. А сумарно ми можемо говорити про втрати не менше 6 млрд », - сказав Куюн.
Експерт підкреслив, що під час кризи найпопулярніший метод збільшити прибутковість - це піти в тінь.
«Криза, і продажі бензину впали. Порядку 30% за два роки, дизельне паливо - на 15%. А заправних станцій менше не стало. І в хід йдуть всі прийоми, які тільки можна. Найпопулярніший метод збільшення своєї конкурентоспроможності - відхід у тінь», - вважає Куюн.
За його словами, в ціні бензину приблизно 40% складають податки. Раніше в ефірі радіостанції Голос Столиці директор консалтингової групи А-95 Сергій Куюн зазначав, що імпорт нафтопродуктів скоротився через фінансову кризу. «Люди стали менше купувати, тому імпорт скоротився. Паливо - товар імпортний. Попит на паливо не впливає на його ціну вже давно. Ціни будуть залежати від світових цін на нафту і від коливань гривні», - зазначив Куюн.
У той же час президент Асоціації об'єднання операторів ринку нафтопродуктів в Україні Леонід Косянчук заявляв в ефірі радіостанції Голос Столиці, що ціни на нафтопродукти знижуватися не можуть, так як гривня постійно падає.
Коментарі
коментарів немає