На Волині скорочують працівників прокуратури, а навантаження на нових прокурорів значно зросло. Саме тому вони змушені працювати понаднормово та навіть у вихідні. Про це сьогодні під час брифінгу розповів прокурор області Дмитро Чепіжак.
Зокрема, в грудні на Волині ліквідували 17 прокуратур районної ланки, натомість залишилося лише 4 місцеві прокуратури, які створили за європейською моделлю У нових прокуратурах суттєво змінились функції, тобто частково їх зменшили.
Зі слів Дмитра Чепіжака, керівники 4 місцевих прокуратур пройшли 4-рівневий конкурсний відбір.
«Будь-хто мав можливість слідкувати за проведенням конкурсу, проводилися прямі трансляції співбесід. У конкурсних комісіях брали участь, як представники прокуратури так і представники Верховної Ради, народні депутати. У якості спостерігачів також були залучені представники громадськості», - зазначив головний прокурор області.
Зі слів Чепіжака, саме на підставі рекомендацій цієї комісії Генеральним прокуром призначено 4-х керівників місцевих прокуратур.
Як повідомлялося, Луцьку місцеву прокуратуру очолив Олександр Шпота, Маневицьку - Олександр Мосійчук, Володимир-Волинську – Віталія Книш, Ковельську – Олександр Бабенков.
Територіальна юрисдикція цих прокуратур наступна: Володимир-Волинська місцева прокуратура охоплює місто Володимир-Волинський та район, Горохівський, Іваничівський, Локачинський район та місто Нововолинськ; Ковельська місцева прокуратура - місто Ковель та район, Любомлський, Шацький, Старовижівський та Ратнівський райони; Маневицька місцева прокуратура - Маневицький, Камінь-Каширський, Ківерцівський, Любешівський та Рожищенський райони; Луцька місцева прокуратура охоплює лише місто Луцьк та Луцький район.
Прокурор Волині зазначив, що якщо у міських та районних прокуратурах раніше працювало 166 працівників, то наразі залишилося лише 100. Всі ці працівники прокуратури проходили незалежне тестування. Своєю чергою за результатами тестування був складений рейтинг і ті, які більш успішно пройшли «екзамен», згідно рейтингу були призначені на посади в прокуратуру. Інші потрапили під скорочення.
Зокрема до прокуратури потрапили, як працівники органу так і зовнішні кандидати. До прикладу, заступником Луцького місцевого прокурора став співробітник податкової служби.
Загалом за час реформування скорочено 121 посаду, з них – 86 посад оперативних працівників та 35 посад держслужбовців.
За таких обставин навантаження на прокурорів зросло, у середньому один прокурор є процесуальним керівником у 112 кримінальних провадженнях.
Коментарі
Штефан, Луцьк
30.12.2015 14:46:09
Неправда ваша, пане Чепіжак! Очевидно й ви у тій системі, тобто, прокурорській мафії. Бо як пояснити ваше лобіювання на прокурора Луцька і району Олександра Шпоти? Нововолинського міського прокурора, у якого не склалися взаємини із громадою через його бездіяльність на посаді і покривання злочинів місцевої влади. Якого (і його заступника Ю.Сєчку) аж три рази пікетували у місті шахтарів і два рази оголошували недовіру із вимогою відставки. Ви не могли про це не знати. Проте, мовчали. Лучани не вірять вам, як і Шпоті. Ви не любите правди! Не видаляйте коментар, будь-ласка, "ПП".
Анонім
30.12.2015 16:04:34
Брехня повна.Всі иі ж самі сидять, як відійти від корита ситого.Чого ви не люструєте самі себе? У вас мільйонні прибутки ні в одного ви не забрали наркденого і корупційного майна.