Відсьогодні керівництво енергопостачальної компанії ДТЕК припиняє брати вугілля з ДП «Львіввугілля» та ДП «Волиньвугілля» для своїх теплоелектростанцій – Бурштинської та Добротвірської.
На його думку, це пов’язано з тим, що раніше між керівництвом ДТЕК і міністром енергетики та вугільної промисловості України існували особисті домовленості.
«Я намагався розібратися в цьому питанні. Виявляється, що між керівництвом ДТЕК були домовленості на особистому рівні з міністром енергетики та вугільної промисловості Володимиром Демчишиним. Згідно з ними, приватна компанія постачала антрацит «Центренерго» на державні електростанції у Харківській та Київській областях, а взамін купувала вугілля газової групи у «Львіввугілля» і «Волиньвугілля» для Бурштинської і Добротвірської теплоелектростанцій. Утім домовленості не було виконано, і відсьогодні ДТЕК припиняє брати вугілля, яке видобули шахтарі Львівсько-Волинського басейну. Бо не знає, куди діти своє»,– пояснив він.
Михайло Волинець також додав, що ця ситуація загострює стосунки між гірниками і владою, які не є ідеальними, і може негативно відбитися на майбутньому державних підприємств «Львіввугілля» і «Волиньвугілля».
ОНОВЛЕНО
Енергетична компанія ДТЕК спростовує інформацію про відмову працювати з державними вугільними шахтами, включаючи шахти Львівсько-Волинського басейну. Про це йдеться в повідомленні прес-служби ДТЕК.
«У 2015 році ТЕС ДТЕК купили вугілля у державних шахт в обсязі понад 580 тис. тонн, з них львівсько-волинське вугілля складає більше 450 тис. тонн. Інформація про те, що ДТЕК відмовляється працювати з державними шахтами, включаючи шахти Львівсько-Волинського басейну, не відповідає дійсності», - йдеться в повідомленні.
За словами директора з комерційної діяльності ДТЕК Енерго Віталія Бутенка, на сьогодні більшість енергоблоків на ТЕС компанії виведено у резерв.
«При проходженні опалювального сезону 2015-2016 рр. ДТЕК на 100% використовує українське вугілля. Прогноз виробництва електроенергії на 2016 рік залишається дуже песимістичним. Сьогодні основний фокус державної енергетичної політики має бути спрямований на стимулювання попиту на українське вугілля та електроенергію, як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринку», - зазначив він.
Коментарі
коментарів немає