Впровадження на Волині програми профілактики правопорушень – запорука безпечної життєдіяльності мешканців регіону. До такого висновку дійшли учасники наради, під час якої обговорювали без пекові питання, зокрема, проект відповідної програми. Засідання відбулась у стінах головної адмінбудівлі області й за участі керівництва краю, правоохоронних та силових структур - інформує прес-служба Волинської ОДА.

У рамках зустрічі також обговорили можливість створення служби 911 на теренах області, впровадження програми «Безпечне місто» в місті Луцьку. Акцентували й на заходах, пов’язаних із територіальною обороною Волині.

Спершу ж керівник найвищої виконавчої гілки влади в області Володимир Гунчик, під головуванням якого і відбувалася нарада, повідомив: основна мета нинішньої зустрічі – обмінятися думками щодо наявного проекту програми та обговорити внесення за потреби до тексту документу змін та поправок. Головною ж ідеєю документу – створення належної системи безпеки на Волині.

Окремо слід зауважити, що ініціатором та розробником програми профілактики правопорушень в області на 2016-2020 роки виступило головне управління Національної поліції регіону, котре визначило загальний обсяг фінансування передбачених в її рамках заходів у 7,6 мільйона гривень.

Далі ж Володимир Петрович наголосив: Луцька міська рада уже має певні напрацювання у сфері громадської безпеки та забезпечення порядку. Відтак, запросив до слова першого заступника міського голови Тараса Яковлєва, котрий ознайомив присутніх із пілотним проектом «Безпечне місто».

Для впровадження зазначеного проекту потрібно не багато й не мало, а майже 12 мільйонів гривень, позаяк з-поміж заходів передбачено встановлення 60 відеокамер спостереження з функцією розпізнавання облич та номерних знаків авто на перехрестях, вуличних світлофорах, місцях масового скупчення людей, а також на в’їздах та виїздах із міста, облаштування 3 постів отримання інформації з відеокамер, прокладання близько 45 кілометрів волокно-оптичних кабелів на опорах освітлення вулиць та систем контактної лінії електротранспорту.

Очевидно, що міський бюджет обласного центру не в змозі покрити всі витрати задля імплементації проекту. Тож голова облдержадміністрації запропонував прописати в проекті програми окремий розділ під назвою «Проект «Безпечне місто», змінивши загальну суму її фінансування та розширивши список учасників.

Керівник найвищої виконавчої гілки влади в області, крім цього, наголосив на необхідності залучення громадських організацій та представників бізнесу до фінансування проекту міськради. Таке співробітництво заради досягнення спільної вигоди та очікуваних результатів передбачає і державно-приватне партнерство.

Торкнулись учасники наради й можливості створення в області єдиної системи кол-центру, на зразок американської Служби 911, де не лише акумулюватимуться усі повідомлення громадян про виникнення тих чи інших загрозливих ситуацій, але й передаватимуться далі структурам, до компетенції яких належить їхнє вирішення. Позаяк введення такої інновації потребує часу для обговорення та пошуку значних джерел фінансування, Володимир Гунчик висловив пропозицію внести окремим пунктом програми вивчення цього питання.

На завершення ж наради всі присутні подискутували з приводу проекту програми матеріально-технічного забезпечення військових частин. На переконання Володимира Петровича, кошти для її реалізації будуть спрямовані на забезпечення територіальної оборони області, мобілізаційних заходів та у разі виникнення форс-мажорних обставин.

Відтак, за два тижні причетні до розробки та подальшого впровадження програм структури знову зберуться на чергову нараду задля обговорення внесених до проектів змін. У випадку відсутності зауважень – у лютому вони будуть винесені на розгляд сесії обласної ради.