Завдяки спільним заходам, які протягом 2015 року здійснювали територіальні органи ДФС в області спільно з представниками виконавчої та місцевої влади, на Волині легалізовано працю 871 найманого працівника. Цим «трудовим нелегалам» їх працедавці виплатили майже 1,5 мільйона гривень офіційної зарплати.
Окрім працевлаштування майже дев’ятисот волинян, ще одним позитивним моментом роботи волинських фіскалів в напрямку легалізації трудових відносин стало додаткове перерахування 677 тисяч гривень ПДФО і ЄСВ до бюджетів.
«В період реформи міжбюджетних відносин та децентралізації владних повноважень саме повна легалізація праці може і повинна стати тим джерелом додаткових надходжень, що забезпечать фінансову стабільність місцевих громад. А в умовах загального зниження навантаження на фонд оплати праці працедавці можуть не лише здійснювати оплату праці на рівні, що гарантується державою, а й підвищити її з огляду на економію в зв’язку зі зменшенням ставки ЄСВ до 22 відсотків», - зазначає в.о. начальника ГУ ДФС у Волинській області Тетяна Харченко.
Як запевняють в ГУ відомства в області, в питаннях підвищення стандартів оплати праці волинян тут покладаються, насамперед, на сумління волинських платників податків.
«Наша принципова позиція щодо повної легалізації усіх трудових стосунків ґрунтується не лише на обов’язку забезпечити коштами місцеві бюджети. Хочу запевнити, що у своїй роботі працівники підрозділів доходів і зборів з фізичних осіб не зловживають перевірками. Про це свідчить той факт, що із загальної кількості легалізованих торік працівників, лише 11 виявлено під час перевірок. Рішення щодо офіційного працевлаштування 860 працівників – це наслідок лише роз’яснення працедавцям вимог чинного законодавства», - запевнила Тетяна Харченко.
Довідково: у 2015 році використання найманої праці без офіційного оформлення встановлено у 535 підприємців – фізичних осіб і 33 юридичних осіб.
Коментарі
коментарів немає