Введення в експлуатацію перинатального центру в місті Луцьку, будівництво якого триває довгий період часу – справа принципу для виконавчої гілки влади Волині. Підрядні організації стверджують – можуть завершити всі будівельні роботи на цьому об’єкті до кінця 2016 року. Найголовнішою проблемою, однак, залишається відсутність необхідної суми коштів. Вона ж на даний час становить не багато, не мало – 89 мільйонів гривень. Про це йдеться на сайті Волинської ОДА.
Над пошуком найбільш оптимального рішення цієї проблеми працювали учасники ініційованої головою обласної державної адміністрації Володимиром Гунчиком наради, що мала на меті проаналізувати ситуацію з регіональними інвестиційними проектами, котрі реалізовуватимуться у 2016 за рахунок коштів фонду регіонального розвитку. Зауважимо, перинатальний центр – теж один із претендентів на співфінансування за кошти фонду.
Слід нагадати, що попередньо Волинь мала отримати 160 мільйонів гривень для імплементації зазначених проектів. Нині ж ця сума зменшилась до 91,5 мільйонів гривень. Причиною урізання фінансового ресурсу стало закладення Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України набагато меншої суми коштів за бюджетною програмою «Державний фонд регіонального розвитку».
Відтак, якщо й раніше обсяг найважливіших інвестиційних проектів області суттєво не вкладався у передбачену державним фінансування суму для їх реалізації, то нині й поготів. Зокрема, тільки для завершення робіт з будівництва перинатального центру необхідно витратити майже всю суму виділених фондом регіонального розвитку коштів.
Учасники наради приділили увагу альтернативним варіантам виходу з проблемної ситуації, оскільки перинатальний центр – стратегічно важливий об’єкт не тільки для адміністративного центру регіону, але й Волині загалом.
Водночас, присутні на зустрічі продовжили роботу над затвердженням остаточного переліку проектів, що реалізовуватимуться за кошти фонду регіонального розвитку. Тим із них, що не потраплять до оновленого списку, доведеться шукати фінансову підтримку у місцевих бюджетах, у тому числі й обласному.
Окремо зупинилися на врегулюванні містобудівної діяльності, а саме – необхідності розробки відповідної документації в нещодавно об’єднаних територіальних громадах.
Коментарі
коментарів немає