Найбільш якісну воду споживають лучани, яким забезпечують водопостачання з Омелянівського водозабору, - стверджують у КП «Луцькводоканал».
Про це стало відомо під час дня депутата на тему «Фінансово-господарська діяльність КП «Луцькводоканал» 21 січня. Депутати Луцької міської ради оглянули у рамках заходу Омелянівський водозабір - пише Інформаційне агентство Волинські Новини.
Головний інженер підприємства Сергій Строк розповів, що водозабір подає від 4 до 5 тисяч метрів кубічних води на добу – оскільки промисловість у мікрорайоні вулиць Львівської, Потебні та Володимирської «вмерла», потреби у водопостачанні знизилися. Є два резервуари води на три тисячі метрів кубічних, використовують 2-3 з наявних шести свердловин. У 1987-1988 роках розпочали будівництво резервуару на 6 тисяч метрів кубічних, але він виявився непотрібним.
Головний інженер розповів, що ще за минулої каденції депутати планували продати плити з недобудованої споруди, щоб наповнити бюджет, але ця задумка лишилася нереалізованою.
Наразі на водозаборі воду подають на фільтри, верхній шар яких займає цеоліт, а нижній – щебінь. Вода тут проходить стадію знезалізнення та потім подається в резервуари. Звідти насосами воду подають під тиском у місто.
Знезараження води здійснюють завдяки гіпохлориду натрію (роблять електроліз кухонної солі, яким знезаражують воду). Вже понад два роки у Луцьку не використовують рідкий хлор для знезараження води.
Говорячи про типові аварійні ситуації, він розповів, що за зимової погоди трапляються переломи на чавунних трубах дрібних діаметрів, можливі переломи і на трубах більших діаметрів, тому що ґрунт почав промерзати – що глибше промерзання, то вища вірогідність того, що труби будуть лопатися.
Найчистішою фахівці «Луцькводоканалу» називають воду саме з Омелянівського водозабору. Воду тут беруть зі свердловин на глибині приблизно 20 метрів. Загалом вода у Луцьку відповідає всім необхідним показникам та доволі безпечна для прямого вживання з крану. Зі слів головного інженера, необхідності у купівлі фільтрів у лучан немає.
До слова, воду з двох водозаборів (Омеляник та Дубнівська) скидають у відкриті водойми (річку Стир та ставок), решту – у каналізаційні колектори, що йдуть на очисні споруди. Поблизу Омелянівського водозабору планують побудувати каналізаційно-насосну станцію, що відкачуватиме воду на очисні споруди.
Коментарі
коментарів немає